• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بزرگترین رویداد قرآنی با رقابت 12825 اصفهانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار شد

بزرگترین رویداد قرآنی با رقابت 12825 اصفهانی در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار شد

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور با رقابت 12825 نفر در استان اصفهان برگزار شد.

 یک شنبه 12 اسفند 1397   63  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، یحیی قاسمی اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ قرآن کریم، ایجاد فضایی قرآنی و جذب اقشار مختلف جامعه برای حفظ و تدبر در قرآن و همچنین براساس دستور العمل سازمان سازمان اوقاف و امور خیریه امسال نیز همچون سال های گذشته آزمون کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه 9 اسفند ماه با رقابت 12825 نفر در استان اصفهان برگزار شد.

وی ادامه داد: امروز آزمون سراسری حفظ قرآن کریم که بزرگترین رویداد قرآنی کشور است، برگزار شد که این آزمون شامل حفظ پنج جزء تا حفظ کل قرآن، سوره‌های ملک و واقعه، مفاهیم نهج البلاغه و چند رشته دیگر بود که در سراسر استان اصفهان برگزار شده و شهر اصفهان مانند همیشه پیشتاز شرکت در این آزمون بود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: زمان ثبت نام از 10 دی تا 30 بهمن ماه بود که در این مدت 20322 نفر برای شرکت در 8 رشته حفظ و 10 رشته مفاهیم ثبت نام کردند و از این تعداد، 12825 نفر برای شرکت در آزمون کتبی شهر اصفهان که امروز در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، داوطلب بودند.

یحیی قاسمی خاطرنشان کرد: در اصفهان 11618 نفر خانم و 1207 نفر آقا هستند. این آزمون در دو نوبت برگزار شد که سوره‌های منتخب مورد آزمون امروز سوره‌های ملک و واقعه است که 20951 نفر در این بخش و 2071 نفر در بخش معارف و مفاهیم قرآن شرکت کردند.

وی در پایان یادآور شد: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در چند سال اخیر با هدف هم افزایی و برگزاری هرچه باشکوهتر آن با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و دیگر نهادها و موسسات قرآنی به ضورت همزمان و کشوری برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار