• امروز یک شنبه پنجم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف برای نماز از ماندگارترین و تاثیرگذارترین حرکت های اجتماعی در جهت ترویج فرهنگ نماز است

وقف برای نماز از ماندگارترین و تاثیرگذارترین حرکت های اجتماعی در جهت ترویج فرهنگ نماز است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ثبت وقف مشارکتی توسط دستگاه های اجرایی با نیت نماز به ترویج فرهنگ نماز و همچنین اجرای برنامه هایی در این راستا بسیار کمک می کند.

 سه شنبه 21 اسفند 1397   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی صبح یکشنبه 19 اسفند ماه در جمع دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی و صنعتی اصفهان پس از تسلیت شهادت امام هادی(ع) اظهار داشت: امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی شاهد گسترش فرهنگ نماز در جامعه هستیم و در یک جامعه اسلامی که بنیان آن برپایه احکام اسلام بنا شده است باید بیش از این به فرهنگ نماز توجه شود و برای ترویج آن تلاش و کوشش شود.

وی در ادامه افزود: بهترین دوست انسان آن کسی است که انسان را به برپایی اقامه نماز و پیروی از خداوند متعال راهنمایی نماید.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به وظیفه ذاتی اداره اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین وظایف ذاتی اداره اوقاف و امور خیریه برپایی نماز و تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز است که خوشبختانه نیز در این راستا فعالیت های زیادی در این اداره شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در ادامه به وجود موقوفاتی با نیات نماز در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: موقوفه ای با قدمتی در حدود 300 سال در ورزنه وجود دارد که واقف آن عواید حاصل از موقوفه را برای برپایی اقامه نماز، اجرای مراسم تشیع جنازه و اقامه نماز میت در شهر ورزنه وقف کرده است که همچنان پس از چند قرن همچنان نیت این واقف نیک اندیش در شهر ورزنه اجرا می شود.

وی در ادامه به کارکردهای وقف و موقوفات در گذر زمان اشاره کرد و خاطر نشان شد: وقف و موقوفات در ترویج و نشر معارف اهل بیت(ع) در طول زمان تاثیر بسزایی داشته است و امروز نیز اگر موقوفاتی با نیت ترویج فرهنگ نماز در جامعه به ثبت برسد باعث می شود تا اجرای برنامه های ترویجی و تبلیغی در این زمینه با قوت بیشتر و کیفیت بهتر در سطح جامعه اجرا شود و از منابع مالی دولتی نیز مستقل می شود و این امر به گسترش روزافزون این فرهنگ کمک می کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آمادگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان را برای اخذ مجوزلازم برای ثبت وقف مشارکتی با نیت نماز در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر خیرین و دستگاه های اجرایی به میدان بیایند و بودجه ای را برای ایجاد موقوفه ای با نیت نماز جمع آوری کنند اداره اوقاف و امور خیریه نیز در ثبت وقف مشارکتی و ایجاد موقوفه ای در این راستا همکاری لازم را با آنان انجام می دهد تا برای ترویج این فرهنگ غنی گامی موثر وو تاثیرگذار برای اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت نماز در جامعه برداشته شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار