• امروز یک شنبه پنجم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقاع متبرکه کاشان پذیرای 400 هزار مسافران نوروزی است

بقاع متبرکه کاشان پذیرای 400 هزار مسافران نوروزی است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: بقاع متبرکه این شهرستان پذیرای افزون بر 400 هزار نفر زائر و مسافران نوروزی است.

 پنج شنبه 23 اسفند 1397   30  0      


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اظهار داشت: آیین تحویل سال نو در 15 بقعه متبرکه کاشان و با حضور بیش از 20 هزار نفر زائر برگزار می شود و در تعطیلات نوروز 30 هزار نفر در اقامتگاه های ثابت و موقت این اماکن اسکان می بایند.
وی بیان کرد: در تعطیلات نوروز 50 امامزاده و بقعه متبرکه کاشان در قالب اجرای طرح آرامش بهاری آماده استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان تصریح کرد : طرح آرامش بهاری با هدف تقویت خدمت رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقای سطح دینی زایران درتعطیلات نوروز برگزار می شود.
وی اجری طرح خیمه های معرفت را از دیگر برنامه های ایام نوروزی این اداره برشمرد و گفت: در این طرح برنامه های مشاوره خانواده، کودک و نوجوان، مشاوره دینی و اعتقادی، تبلیغ چند رسانه ای پیش بینی شده که در غرفه کودکان نقاشی و قرآن خوانی همراه با اهدای جایزه و مسابقه هایی برای کودکان در نظر گرفته شده است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان از حضور مبلغان زبان دان خارجی در برخی بقاع متبرکه خبر داد و تصریح کرد:  این مبلغان میزبان مسافران و گردشگران خارجی هستند که گام مهمی در شناساندن اسلام به سایر کشورها است.
به گفته وی با توجه به قرار گرفتن بقعه های متبرکه سلطان امیر احمد (ع) و امامزاده ابراهیم (ع) فین و همچنین مسجد آقا بزرگ کاشان در مسیر گردشگران خارجی، مبلغان زبان دان در این مکانها استقرار می یابند.
حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی تصریح کرد: بقعه های متبرکه شاهزاده زید بن علی النقی(ع)، شاهزاده حسین (ع) روستای باریکرسف، نورالهدی (ع) مشهد اردهال و همچنین امامزاده ولی بن موسی(ع) شهر راوند کاشان برای اسکان ثابت زایرین و مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.
وی همچنین یادآور شد: با توجه به اقامت کوتاه برخی مسافران نوروزی در امامزاده های علی بن باقر(ع) مشهد اردهال، ولی بن موسی(ع) راوند، امامزاده ابراهیم و امامزاده هادی (ع)، امامزاده قاسم (ع) فین ، نورالهدی (ع) مشهد اردهال، اسکان موقت زائران نیز هماهنگی و برنامه ریزی شده است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: در طرح آرامش بهاری سال گذشته که از 28 اسفند 96 لغایت نیمه اول فرودین 97 برگزار شد، افزون بر 385 هزار نفر زایر و مسافر نوروزی در بقعه های متبرکه شهرستان اسکان یافتند.
بقعه های متبرکه شهرستان کاشان شامل 100 امامزاده و سه حسینیه زیارتی، 14 آرامگاه، 2مسجد زیارتی و یک قدمگاه است.
کاشان در 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار