• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حضرت زینب(س) قهرمان صبر و ایثار،مظهر حلم و استقامت بود

حضرت زینب(س) قهرمان صبر و ایثار،مظهر حلم و استقامت بود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: حضرت زینب علیها السلام که حضور هفت معصوم را درک کرده، در تمامی ابعاد ولایت مداری (معرفت امام، تسلیم بی چون و چرا بودن، معرفی و شناساندن ولایت، فداکاری در راه آن و) . . . سر آمد است .

 پنج شنبه 1 فروردین 1398   39  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی با تسلیت رحلت امّ المصائب، دخت گرامی امیرالمؤمنین(ع)، قهرمان صبر و ایثار،مظهر حلم و استقامت، پیام‌رسان بزرگ کربلا و عاشورا،بانوی خورشیدهای دربند ، احیاگر حماسه جاوید کربلا،عمّه سادات، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) اظهار داشت: مقام علمی زینب کبری(س) آنچنان واضح و روشن است که سخن حضرت سجاد(ع) برای درک عظمت آن بانوی دانشمند کافی است. حضرت سجاد(ع) در مورد جایگاه علمی آن بزرگوار فرمودند: «انت بحمداللّه عالمةٌ غیر معلّمةٍ و فهمةٌ غیر مفهمّةٍ»: «عمه جان! به لطف الهی تو دانشوری هستی که از گنجینه وحی علم آموخته ای و کسی به تو آموزش نداده و اندیشمندی هستی که بدون معلم می فهمی و تعقل و تدبّر داری!.»

وی در ادامه افزود: حضرت زینب علیها السلام که حضور هفت معصوم را درک کرده، در تمامی ابعاد ولایت مداری (معرفت امام، تسلیم بی چون و چرا بودن، معرفی و شناساندن ولایت، فداکاری در راه آن و) . . . سر آمد است . حضرت زینب علیها السلام به خوبی درس ولایت مداری را از مادر فرا گرفت و آن را به زیبایی در کربلا به عرصه ظهور رساند و ایشان پیوسته یاور غمدیدگان و پناه اسیران بود، او حتی تسلی بخش دل امام سجاد علیه السلام بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان کرد: صبر حضرت زینب(س) از نوع صبری نبود که هر فرد زبون و ناتوانی به آن تن می دهد بلکه صبری خداپسندانه و هدفدار و اندیشیده شده بود. وی می دانست این نوع صبر با ایمان رابطه تنگاتنگ دارد و مؤمنی که صابر نباشد پیوسته ایمان و تقوایش متزلزل خواهد بود و انسان تا صبور نباشد نمی تواند در بندگی خدا، ایستادگی کند و در برابر شیطان و هواهای نفسانی و گریز از گناه و استواری در برابر تنگی ها ثابت قدم باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی ادامه داد: حضرت زینب (س) به عظمت تکلیف پیش رو واقف بوده و نیک میدانسته حماسه کربلا بدون ایثار و فداکاری کم نطیرش، شهامت بی نظیر، صبر بی بدیل و فرمانپذیری مطلقش بدین درجه در تاریخ بشریت انعکاس نمی یابد.

وی گفت: حضرت زینب(س) بهترین الگو برای زنان جهت جهان برای رسیدن به کمال و سعادت در دنیا و آخرت است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: همچنین در راستای پاسداشت مقام این بانوی بزرگوار در قالب طرح آرامش بهاری ویژه برنامه های عزاداری در جوار بقاع متبرکه سراسر استان اصفهان اجرا می شود که انشاالله اجرای این ویژه برنامه ها مورد توجه و رضایت خاطر حضرت ولی عصر(عج) قرار بگیرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار