• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افتتاح موزه تخصصی آثار تاریخی چوبی امامزادگان در گلپایگان

افتتاح موزه تخصصی آثار تاریخی چوبی امامزادگان در گلپایگان

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان گفت: تنها موزه تخصصی آثار تاریخی چوبی امامزادگان که مربوط به دوره صفویه و قاجاریه است در امامزاده هفده تن(ع) گلپایگان افتتاح شد.

 سه شنبه 6 فروردین 1398   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیرالاسلامی در حاشیه افتتاح موزه آثار تخصصی چوب در امامزاده هفده تن(ع) گلپایگان اظهار کرد: در راستای حفظ میراث تاریخی و ارزشمند امامزادگان موزه تخصصی آستان مقدس امامزادگان هفده تن و ناصربن علی(ع) تحت نظارت اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان همزمان با میلاد امام علی(ع) و آغاز سال 98 افتتاح شد.

وی افزود: این موزه در مساحتی حدود 250 مترمربع در آستان مقدس امامزادگان 17تن و ناصربن علی(ع) دایر شده است.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان گفت: در این موزه 200 اثر ارزشمند تاریخی که غالبا ضریح و درهای امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان گلپایگان با هنرهای منبت، معرق، مشبک و گره چینی مربوط به دوره‌های صفویه و قاجاریه در محل موزه امامزادگان 17تن و ناصربن علی (ع) است، نگهداری می‌شود.

 

وی تأکید کرد: با مساعدت مسئولان و همیاری مردم گلپایگان می‌توانیم ساختمان موزه و آثار تاریخی کمی و کیفی آن را توسعه دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیرالاسلامی با بیان این‌که اجرای طرح آرامش بهاری در توسعه گردشگری مذهبی بقاع متبرکه گلپایگان نقش اساسی دارد، گفت: همزمان با میلاد امام علی (ع) و تحول سال 1398 ویژه برنامه نوروزی در قالب طرح آرامش بهاری در 9 امامزاده شاخص شهرستان به ویژه امامزاده هفده تن گلپایگان برگزار شد.

وی افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی با حضور مبلغان مجرب، غرفه‌های کودک، آموزش قران و معارف اسلامی از طریق بازی و سرگرمی در قالب خیمه معرفت در طرح آرامش بهاری برگزار می‌شود.​

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با بیان این‌که در موقع تحویل سال 50 هزار زائر از امامزادگان بازدید کردند، خاطرنشان کرد: در طرح آرامش بهاری سه مبلغ اعزامی از قم و شش مبلغ گلپایگانی به زائران امامزادگان آماده پاسخگویی به سوالات شرعی و دینی هستند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار