• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

در ایام نوروز در حدود چهار میلیون نفر بار زائر به زیارت بقاع متبرکه سراسر استان اصفهان مشرف شدند

در ایام نوروز در حدود چهار میلیون نفر بار زائر به زیارت بقاع متبرکه سراسر استان اصفهان مشرف شدند

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف اصفهان گفت: همزمان با اجرای آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان اصفهان در ایام نوروز در حدود چهار میلیون نفر بار زائر به زیارت این اماکن متبرکه مشرف و در حدود یک میلیون نفر زائر و مسافر نیز از امکانات اسکان موقت و دائم این اماکن استفاده کرده اند.

 شنبه 17 فروردین 1398   59  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان اظهار داشت: با توجه به شرایط نا آرام جوی و بحران سیل در استان، مراکز دینی بسیاری از مسافران و گردشگران را اسکان دادند.

وی بیان کرد: سیلاب ها خسارتی به این مراکز دینی وارد نکرده و مهمانسراها و سالن های آستان مقدس امامزادگان برای اسکان اضطراری پیش بینی و این خدمات به هموطنان ارائه شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: 200 بقعه متبرکه در این منطقه قابلیت اسکان مسافران را دارند که 151 باب آن دارای سوئیت و زائرسرا هستند و در نوروز امسال بیش از یک میلیون نفر در این مراکز دینی اسکان داده شدند.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان با بیان این که طرح آرامش بهاری در 319 بقعه متبرکه این استان اجرا شد، خاطرنشان کرد: این طرح از 28 اسفند 97 در جوار حرم مطهر این اماکن متبرکه آغاز شد و تا روز 15 فروردین که این طرح ادامه داشته چهار میلیون زائر از خدمات این طرح استفاده کرده اند.

وی اضافه کرد: خدمات رسانی مسافران تا پایان طرح نوروزی ادامه دارد و در روز مبعث حضرت رسول(س) در 300 بقعه شاخص استان برنامه فرهنگی اجرا شده است که این برنامه به صورت ویژه در جوار حرم مطهر 40 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان اجرا شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان یادآور شد: طرح آرامش بهاری از جمله طرح های اداره اوقاف و امور خیریه در ایام نوروز است که شامل بخش هایی همچون کودک، مشاور خانواده و قرآنی، پزشکی، کتابخوانی و مشاوره وقف است که در کنار مکان های مذهبی به ویژه امامزاده ها اجرا می شوند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار