• امروز سه شنبه بیست و چهارم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

در سال گذشته 168 وقف جدید در استان اصفهان به ثبت رسید

در سال گذشته 168 وقف جدید در استان اصفهان به ثبت رسید

سخنگوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: باتوجه به اجرای برنامه های فرهنگی و ترویجی در ارتباط با سنت حسنه وقف و همچنین افزایش اطلاعات مردم درباره وقف در سال گذشته 168 وقف جدید توسط واقفان نیک اندیش در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور به ثبت رسید.

 دوشنبه 19 فروردین 1398   87  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، ایمان خواجه اظهار داشت: باتوجه به سیاست های سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت ترویج فرهنگ وقف با رویکرد ایجاد موقوفات جدید در راستای برطرف کردن نیازهای روز جامعه و کمک به مردم در زمینه های گوناگونی همچون؛ بهداشت و سلامت، آموزش، توسعه علوم و.... در سال 97 توسط معاونت فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اقدامات بسیار موثر و خوبی در جهت ترویج فرهنگ وقف در سطح استان اجرا شد.

وی در ادامه افزود: در همین راستا برپایی خیمه های معرفت در قالب برنامه های مختلفی مانند؛ آرمش بهاری، ضیافت الهی، بصیرت عاشورایی، سوگواره یاس نبوی و همچنین استفاده از ظرفیت های نخبگان اجتماعی در قالب انجمن های یاوران وقف در بخش های گوناگون و همچنین اجرای نیات واقفان نیک اندیش در قالب طرح هایی همچون؛ مهر تحصیلی، مهر تندرستی، زائران حرم حسینی، زائران حرم رضوی، دست های مهربانی و... از محل موقوفات منطبق و براساس وقف نامه ها باعث شد که در سال گذشته 168 وقف جدید توسط واقفان نیک اندیش با نیات مختلف در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه گفت: در سال 97 بیشترین تعداد وقف جدید توسط واقفان نیک اندیش نجف آبادی به ثبت رسید و همچنین عملکرد ادارات کاشان، فریدن، آران و بیدگل، اداره اوقاف ناحیه یک شهرستان اصفهان نیز در این راستا بسیار مطلوب و ارزشمند بود که از زحمت تمام کارمندان این ادارات و همچنین تمامی همکاران و اصحاب وقف در سراسر استان نیز تقدیر و تشکر می کنم.

ایمان خواجه در ادامه به اهم فعالیت های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در سال جدید اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و همچنین حمایت از کالای ایرانی در گرو توسعه علمی و حمایت از علوم دانش بنیان هستند امسال اداره اوقاف و امور خیریه به سمت ترویج وقف هایی در این راستا گام برمی دارد تا بتواند با استفاده از ظرفیت فرهنگ وقف و موقوفات در این زمینه و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گامی هرچند کوچک اما موثر بردارد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: همچنین امسال در نظر داریم تا در صورت اخذ مجوزهای لازم بسیاری از موقوفاتی که امکان واگذاری به بخش های علمی و همچنین شهرک های علمی، تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان را دارند به این مجموعه ها به صورت اجاره واگذار شوند تا هم موقوفات احیا شوند هم اینکه اجرای نیت واقفان نیک اندیش آنان محقق شود و هم در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید نیز گامی برداشته باشیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار