• امروز چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 2600 نفر در ایام نوروز به زائران بقاع متبرکه استان اصفهان خدمت رسانی کرده اند

بیش از 2600 نفر در ایام نوروز به زائران بقاع متبرکه استان اصفهان خدمت رسانی کرده اند

مسئول بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری در جوار حرم مطهر 319 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان اصفهان در مدت 16 روز 2618 نفر در این اماکن متبرکه به زائران و مسافران خدمت رسانی کردند.

 چهارشنبه 21 فروردین 1398   34  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حمید بخشی اظهار داشت: براساس ابلاغ سازمان اوقاف و امور خیریه ستاد مرکزی طرح آرامش بهاری در استان اصفهان به مدیریت حجت الاسلام و المسلمین صادقی مدیر کل اوقاف استان تشکیل و تمام فعالیت های فرهنگی، اسکان مسافران و.... نیز در این ستاد مرکزی برنامه ریزی و برای اجرا به 25 اداره اوقاف در استان با هدف ایجاد نشاط معنوی و ایجاد فضایی مناسب برای حضور زائران در این ایام ابلاغ شد.

وی در ادامه با بیان اینکه این طرح از 28 اسفند 97 آغاز و تا 14 فروردین ماه نیز ادامه داشت گفت: این طرح در جوار حرم مطهر 8 بقعه متبرکه سطح ویژه استان، 17 بقعه متبرکه سطح یک، 72 بقعه متبرکه سطح دو و 222 بقعه متبرکه سطح سه استان با همت و تلاش و کوشش 373 نفر خادم ثابت، 889 نفر خادم افتخاری، 957 نفر از اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه و 97 نفر مدیر مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه و همچنین مشارکت 240 مبلغ بومی و 62 میلغ اعزامی از شهر مقدس قم اجرا شد.

مسئول بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه اضافه کرد: همچنین در قالب این طرح 97 خیمه معرفت همراه با برنامه هایی همچون؛ غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، غرفه کودک و نوجوان،استکبار ستیزی، حجاب و عفاف، ایستگاه سلامت، ایستگاه همه واقف باشیم، غرفه چند رسانه ای برپا شد که 384 هزار و 547 نفر از زائران و مسافران در ایام نوروز از خدمات این خیمه های معرفت به صورت رایگان بهرمند شدند.

حمید بخشی در ادامه اضافه کرد: همچنین در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) نیز 12500 جلد کتابچه گام دوم انقلاب و نشریاتی با محتوای فرهنگی ویژه خیمه های معرفت به صورت رایگان در 97 بقعه متبرکه استان بین مردم توزیع شد.

وی در ادامه به اسکان مسافرانی که در حوادث طبیعی اخیر در بین راه در استان اصفهان ماندند اشاره کرد و گفت: 31306 نفر از مسافرانی که به دلیل برخورد با طوفان شن، بارندگی شدید و... نتوانستند به مسیر خود ادامه دهند در مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر استان به صورت رایگان اسکان داده شدند.

مسئول بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به بازرسی های منظم و مداوم از نحو اجرای طرح آرامش بهاری در ایام نوروز از 319 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان مجری این طرح اشاره کرد و گفت: سه گروه به صورت جداگانه که شامل؛ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف استان و همچنین بازرسان بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل اوقاف استان در قالب 28 تیم به صورت محسوس و نامحسوس از روند اجرای این طرح در ایام نوروز بازدید و نقاط ضعف و قوت اجرای طرح را بررسی کردند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار