• امروز سه شنبه بیست و چهارم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

بازسازی گنبد حرم امامزاده سلطان محمود(ع) کاشان

بازسازی گنبد حرم امامزاده سلطان محمود(ع) کاشان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان از آغاز عملیات بازسازی گنبد حرم مطهر امامزاده سلطان محمود(ع) روستای علوی کاشان خبر داد.

 سه شنبه 27 فروردین 1398   52  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان،حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی اظهار داشت: گنبد فیروزه‌ای بقعه امامزاده سلطان محمود(ع) در دوره صفویه بنا شده است که به دلیل قدمت زیاد در برخی از نقاط به ویژه قسمت‌هایی که در سایه قرار دارد با ترک خوردگی‌هایی همراه بود.

وی با بیان اینکه بارش نزولات جوی و عوامل طبیعی بر میزان این شکستگی‌های اشاره کرد و افزود: در لایه بیرونی این گنبد به دلیل احتمال ریزش گنبد، مسئولان آستان با وجود مشکلات مالی اقدام به جمع‌آوری پوشش بیرونی و کاشی‌های فیروزه‌ای کرده اند تا این گنبد به صورت اساسی ترمیم شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان در ادامه تصریح کرد: تأمین اعتبارات مورد نیاز کار ترمیم این گنبد را با تأخیر مواجه ساخت که با همکاری اداره اوقاف و کمک مردم و خیرین عملیات بازسازی گنبد آستانه آغاز شده است.

حجت الاسلام و المسلمین اصغر توسلی تعویض کاشی‌های گنبد فیروزه‌ای آستان، خریداری و تخریب بناهای اطراف حرم، ساماندهی صحن‌های اطراف حرم و فراهم کردن شرایط برای ارائه خدمات مناسب به زائران این امامزاده عظیم الشان را از مهمترین برنامه‌های پیش‌بینی شده در این آستان برشمرد و افزود: دیگر قسمت‌های ایوان امام‌زاده تعمیر و در سال‌های اخیر مرمت شده است.

براساس این گزارش قدمت این بقعه و گنبد به تاریخ 952 هـجری قمری و زمان شاه طهماسب صفوی می‌رسد. ضریحی چوبین و قدیمی که قدمتی 150 ساله داشته و در ابعاد 3 در 3 روی سنگ مزار نصب است. اضلاع و دیوارهای داخل بقعه نقاشی به سبک دوران صفوی است که به تازگی مرمت شده است.

لازم به ذکر است این زیارتگاه در جاده اصفهان- کاشان-روستای علوی اردهال در فاصله 2 کیلومتری مشهد اردهال و 40 کیلومتری شهرستان کاشان و در روستایی با نام علوی قرار دارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار