• امروز جمعه بیست و نهم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت برطرف سازی جهل مردم در ماه رمضان

ضرورت برطرف سازی جهل مردم در ماه رمضان

امام جمعه اصفهان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ۲۰۰ هزار روحانی در کشور پرورش یافته اند و ۱۴ هزار نفر از آن ها طلاب غیرایرانی هستند که برخی اهل تسنن بودند و شیعه شدند.

 سه شنبه 17 اردیبهشت 1398   33  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جمع مبلغان شرق اصفهان در امامزاده محسن(ع) چهارمیان با بیان اینکه یکی از تحولات انقلاب اسلامی گسترش حوزه های علمیه و پرورش کمّی و کیفی طلاب و روحانیون بوده است، اظهار کرد: در زمان پهلوی اول کل طلاب حوزه علمیه قم 700 نفر و در زمان پهلوی دوم 15 هزار نفر بودند.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی 200 هزار روحانی در کشور پرورش یافته اند و 14 هزار نفر از آن ها طلاب غیرایرانی هستند که برخی اهل تسنن بودند و شیعه شدند.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: همچنین بیش از 200 مدرسه علمیه بعد از انقلاب در کشورهای مختلف نظیر پاکستان، هندوستان، لبنان و سوریه تاسیس شده که زیر نظر رهبر معظم انقلاب به فعالیت خود ادامه می دهند و این مدارس و تربیت طلاب موجب پیشرفت مکتب اهل بیت در جهان خواهد شد.

وی تاکید کرد: این انقلاب هزاران نفر را به دامان اهل بیت(ع) کشانید و روز به روز هم وسعت خواهد یافت.

امام جمعه اصفهان با انتقاد از اینکه گاهی برخی افراد گمان می کنند که حوزه های علمیه در زمان طاغوت رونق بهتری داشته و عالمان بیشتری را از نظر کمی و کیفی به جهان عرضه کرده، ابراز کرد: قبل از انقلاب تعداد افراد موثر در حوزه ها مانند علامه مجلسی انگشت شمار بوده و این افراد استعداد ذاتی برای رشد داشته اند اما شرایط برای سایر طلاب این چنین نبوده است در حالی که امروز شاهد حضور انسان هایی چون امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در سطح حوزه ها هستیم.

وی با ذکر بیان روایتی از امام علی (ع) مبنی بر اینکه اگر عالمی از شیعه فردی را از نظر فکری از ظلمت جهل بیرون بیاورد در روز قیامت تاجی نورانی بر سر خواهد داشت، تاکید کرد: طلاب هیچگاه به مسیری که قدم برداشته اند شک نکنند.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه طلاب را به مطالعه در ماه مبارک رمضان فرا خواند و با بیان اینکه رمضان فرصت خوبی برای مطالعه است، اذعان کرد: همانطور که تلاش می کنید دیگران را در این ماه رشد دهید خودتان هم رشد کنید؛ ماه رمضان ماه علم است حتی در شب بیست و یکم بهترین عبادت می تواند مطالعه علمی باشد.

عضو خبرگان رهبری  همچنین بر خدمت رسانی به مردم در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و افزود: در این ماه تلاش کنید تا جهل جمعی از مردم را در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، دینی و ... برطرف کنید.

وی ابراز کرد: برخی قضاوت کودکانه انجام می دهند و وقتی کالایی گران می شود به همه چیز بدبین می شوند و تمام دستاوردهای انقلاب را فراموش می کنند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد اضافه کرد: برخی، حرف های آمریکا را سریع قبول می کنند، در حالی که آمریکایی ها حتی نگذاشتند مردم دنیا در سیل اخیر به مردم گرفتار کشور ما کمک کنند، آن ها عربستانی که 27 نفر را در یک روز سر برید را مخالف حقوق بشر اعلام نمی کنند، اما اگر ما یک قاتل را قصاص کنیم سخن از حقوق بشر به میان می آورند.

وی بیان کرد: گاهی برخی افراد تصور می کنند که اگر با سایر کشورها مراوده نداشته باشیم هیچ فایده ای ندارد، در حالی که طبق آیه " وَإِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا" آمریکا هیچ غلطی نمی توان بکند به شرطی که ما ایمان، صبر و استقامت داشته باشیم و از مسیر بیرون نرویم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار