• امروز پنج شنبه بیست و یکم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سومین وقف  درنجف آباد با ارزش دو میلیارد ریال

سومین وقف درنجف آباد با ارزش دو میلیارد ریال

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد از سومین وقف در سال 98 در شهرستان نجف آباد خبر داد

 یک شنبه 23 تیر 1398   41  0      


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد از ثبت سومین وقف جدیدشهرستان همزمان با هفتم ذی القعده گرامیداشت مقام امامزادگان در سال ۹۸ به ارزش دو میلیارد ریال خبر داد.
حجت الاسلام بیدرام رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد گفت: وقف " سنّت حسنه اي است که از دير باز به اشکال گوناگون در تاريخ بشر وجود داشته است و اسلام نيز آن را در مسيري روشن، منطقي و هدفدار، مترّقي و دقيق مورد استفاده قرار داده است.
آياتي که در قرآن به انفاق احسان و عمل صالح و ايثار و... اشاره شده مي تواند مشوق وقف باشند و از سويي در قرآن در آيات بسياري با کنز مال، تکاثر، تفاخر، استکبار، سرقت طغيان، کسب حرام، حب مال راندن مهر آميز يتيم، پرخاش از مسائل، خودبيني و... مبارزه شده که به شکلي مي تواند به مقام و جايگاه وقف در قرآن اشاره داشته باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد از ثبت سومین وقف در سال ۹۸ در شهرستان نجف آباد به ارزش دو میلیاردریال خبر داد و اظهار داشت: واقف خیر اندیش رضا مصلحی بهارانچی زمینی به مساحت 1596متر مربع را به نیت روضه خوانی ائمه اطهار وقف نموده است .
وي ابراز داشت : مردم نبايد تصور كنند كه براي واقف شدن بايد سرمايه هنگفتي داشته باشند وبايد اين تصور كه وقف مخصوص ثروتمندان است اصلاح شود.
حجت الاسلام بیدرام در ادامه افزود: تعبيـر خـداونـد چـه قـدر لطيـف و زيبا اسـت. خـدا کـه مالـک همـه چيـز است. مالـک همه ي ماسـت. مالـک لحظـات عمر ما و مالـک نفس هاي ماسـت. به ما مي گـويد به من قرض بدهـد آن هم با تعبيراتي که يک سائل مي گـويد. شما به خدا قرض بدهيـد خدا به شما جـزا مي دهد.«من ذالـذي يقرض الله قرضاً حسناً فيضاعفه له اضعافاً کثيره و الله يقبض و يبسط و اليه ترجعون«؛ (سوره بقره، آيه ۲۴۵)
دليلش اين است که خدا مي خواهد از طريق ما انسان ها اين همکاري و همدلي اتفاق بيفتد. " وقف " مهم ترين وسيله ي اين راه است و تفاوتي که وقف با صدقات موقّتي دارد، پايدار بودن و ماندگار بودن آن است.
حجت الاسلام بیدرام تصريح كرد :‌هر فردي كه قصد وقف كردن بخشي از دارايي خود را دارد مي تواند با مراجعه به اداره اوقاف به ثبت موقوفه مورد نظر بپردازد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار