• امروز پنج شنبه بیست و یکم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پیام تبریک  حجت الاسلام و المسلمین  رضا  صادقی  مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  به مناسبت عید سعید قربان

پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت عید سعید قربان

حجت الاسلام رضا صادقی با صدور پیامی، ۱۰ ذی‌الحجه عید سعید قربان را به همه مسلمانان و مردم شهید پروراستان اصفهان تبریک گفت

 یک شنبه 20 مرداد 1398   24  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، درپیام تبریک حجت الاسلام صادقی آمده است:
عید قربان زیباترین لحظه در عالم هستی است که خلیل‌الله این پیامبر صالح، اوج عبودیت را معنا کرد و بدون توجه به هوای نفس، عاشقانه گام در صراط مستقیم گذاشت و از آن آزمون سخت الهی سربلند بیرون آمد و فدیناه بذبح عظیم.»
در ادامه این پیام آمده است: «این عید خجسته در حالی فرا می‌رسد که عالی‌ترین صحنه خلقت بشریت در صحرای عرفات به وقوع پیوست و اباعبدالله حسین(ع) قرب الی‌الله را به منصه ظهور رساند، چه نیکوست که باری تعالی فرصت عاشقی را به بندگانش نشان می‌دهد. امید دارم در این روز بافضیلت دل‌هایمان را از آلودگی‌ها و لغزش‌های نفسانی بزداییم و بتوانیم خود را به خصایص نیک انسانی آراسته کنیم"
عید سعید قربان درخشش کمال دلدادگی بندگان خالص حق تعالی و زیباترین لحظه در عالم هستی است که ابراهیم (ع)، اوج عبودیت را معنا کرد و بی توجه به هوای نفس، عاشقانه گام در صراط مستقیم گذاشت و از آن آزمون سخت الهی سربلند بیرون آمد.

عید قربان عید سر سپردگی و بندگی و رها شدن از خود و به خدا پیوستن است؛ آنجا که در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند.
روح خدا در هیات پر شکوه انسان متبلور است هنگامی که فرزند برای قربانی به آستان دوست اهدا می شود و این عالی ترین شور و نشانه بلندی بیکران ایمان به خالق است که در حج نمایان می شود. آنان که به عروه الوثقی چنگ می زنند، سعادتمندان حقیقی این دنیا و آخرتند که خویشتن را به جمع اولی الابصار رسانده و روح خویش را حج گذار خانه خدا می کنند.
حجت الاسلام صادقی در پایان آورده است: «اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای فاجعه منا و با آرزوی کوتاه‌شدن دست ناصالحان و ناپاکان که مرتکب صد عن سبیل‌الله از حرم امن الهی شده‌اند، عید قربان را به جامعه اسلامی و مردم شهید پرور استان اصفهان تبریک می‌گویم و برای این عزیزان از خداوند منان آرزوی سلامتی و شادکامی مسئلت دارم
انتهای پیام //.»
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار