• امروز سه شنبه بیست و چهارم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

اجرای نیت موقوفه حاج نصرالله  نجف آبادی همزمان با روز عید قربان در نجف آباد به ارزش 870میلیون ریال

اجرای نیت موقوفه حاج نصرالله نجف آبادی همزمان با روز عید قربان در نجف آباد به ارزش 870میلیون ریال

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد از اجرای نیت موقوفه حاج نصرالله نجف آبادی همزمان با عید قربان در نجف آباد خبر داد

 سه شنبه 22 مرداد 1398   69  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام روح الله بیدرام ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد گفت: همزمان با عید سعید قربان ، موقوفه حاج نصرالله نجف آبادی ، ویژه این روز دراین شهرستان به ارزش 870میلیون ریال اجرای نیت شد.
ایشان در ادامه افزود : عید قربان زیباترین لحظه در عالم هستی است که خلیل‌الله این پیامبر صالح، اوج عبودیت را معنا کرد و بدون توجه به هوای نفس، عاشقانه گام در صراط مستقیم گذاشت و از آن آزمون سخت الهی سربلند بیرون آمد و فدیناه بذبح عظیم.»
بیدرام در ادامه خاطر نشان کرد: عید سعید قربان درخشش کمال دلدادگی بندگان خالص حق تعالی و زیباترین لحظه در عالم هستی است که ابراهیم (ع)، اوج عبودیت را معنا کرد و بی توجه به هوای نفس، عاشقانه گام در صراط مستقیم گذاشت و از آن آزمون سخت الهی سربلند بیرون آمد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد در ادامه افزود : از محل نیات موقوفه حاج نصرالله نجف آبادی در روز عید قربان 50راس گوسفند با هزینه ای بالغ بر 870میلیون ریال با مشارکت کمیته امداد و خیریه ها خریداری شد و بعد از ذبح شرعی بین خیریه ها جهت توزیع بین نیازمندان تقسیم شد.
ایشان در ادامه خاطر نشان کرد این مراسم با حضور ائمه جمعه شهرستان ،بخشدار و مسئولین فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد
موقوفه حاج نصرالله نجف آبادی دارای 7باب مغازه تجاری در بازار نجف آباد به مساحت جمعا 504 متر مربع و با نیت :
1) افطاری در شبهای قدر و احیاء و روضه خوانی
2) ذبح گوسفند در روز عید قربان جهت نیازمندان
3) اطعام در روز عید غدیر خم جهت نیازمندان
جعفر بن موسی کاظم (شاهرضا) به اعتقاد اکثریت مردم از فرزندان امام موسی بن جعفر و از برادران امام رضا است. بنا بر آنچه از اسناد در دست است قول صحیح‌تر این است که شاهرضا از فرزندان بلافصل امام موسی کاظم بود و در دامنه کوهی که امروز در جوار حرم مطهر است کشته شده است وسرش از تن جداشد که در طوقچه اصفهان دفن شده است
مقبره امامزاده شاه رضا مربوط به دوره صفوی است. این اثر در ورودی شهرضا و در کنار کوهی به نام کوه سفیدی واقع شده است و با توجه به فضای سرسبز موجود در این منطقه مسافرانی که از سوی اصفهان به شهرضا وارد می‌شوند این مکان را خواهند دید.
این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ثبت ۱۳۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
انتهای پیام //.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار