• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  معرفی شد

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان اصفهان معرفی شد

طی حکمی از سوی حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور حجت‌الاسلام محمدحسین بلک به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان اصفهان منصوب شد.

 سه شنبه 12 شهریور 1398   361  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وا مور خیریه استان اصفهان ایمان خواجه مدیر روابط عمومی این اداره کلگفت : با حضور حجت الاسلام حسین روحانی نژاد مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ، شیری بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه و ملیحی ریاست اداره مرکزی حراست سازمان اوقاف و امور خیریه و نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان حضرت آیت الله طباطبایی نژاد و مسئولان استان اصفهان ، اصحاب رسانه و واقفان و همچنین فعالان فرهنگی و قرآنی استان اصفهان مراسم تکریم و معارفه مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
حجت الاسلام حسین روحانی نژاد، مسئول امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در آئین معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مسئله افزایش بهره وری از مجموعه امکانات تحت اختیار اداره اوقاف از مهمترین اهداف این مجموعه است.

امام جمعه اصفهان در این آئین با اشاره به ارزش والای وقف گفت : وقف سرمایه گذاری برای آخرت است و برکات آن برای همیشه جاری خواهد بود و وقف مصداق کامل صدقه جاریه است و چه خوب است انسان این چنین سرمایه گذاری برای آخرت انجام دهد تا زمان مرگ وقتی همه چیز بسته می‌شود، این سرمایه همیشه سودش برای صاحب آن باقی می ماند.
وی در ادامه تصریح کرد: امیدوارم مردم خوب اصفهان مانند حضوری که در کمک به آسیب دیدگان سیل و زلزله داشتند، در وقف نیز مشارکت داشته باشند؛ در خصوص بحث آزادی زندانیان غیر عمد نیز اصفهان در کشور سرآمد است و در سال ۹۷ در کل کشور اصفهان در این زمینه اول بود و هزار و ۲۱۰ نفر با ۱۲۰ میلیارد تومان آزاد شدند که اصلا رقم کمی نیست.
بنابر این گزارش؛ در این آیین از زحمات چند ساله حجت الاسلام رضا صادقی در منصب مدیریت اداره اوقاف استان تجلیل شده و حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین بلک مدیریت این اداره کل را بر عهده گرفت.
خواجه در ادامه افزود :پیش از این حجت‌الاسلام رضا صادقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بود، وی 6 سال در این سمت فعالیت داشت. ایشان قبل از سمت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان 5 سال منصب ریاست اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 1 اصفهان را برعهده داشتند
وی در ادامه خاطر نشان کرد :حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین بلک بیش از دو دهه مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان بود و از فروردین 98 به عنوان مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در امور منطقه جنوب کشور، توسط حجت الاسلام دارابی معاون امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی خوانده شده بود و هم اکنون با حکم رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان اصفهان منصوب شد.
حجت الاسلام رضا صادقی مدیر کل سابق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: هر آنچه که در این مدت انجام گرفته در راستای رسالت سازمان و وظایف محوله به بنده به عنوان خادم مردم بوده و هیچ منتی در خدمتگذاری در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی ایران ندارم.
وی افزود: امیدوارم با سپردن این مسئولیت به مدیریت جدید که از مدیران توانمند کشور است بتوان همچون گذشته در راستای ثبت موقوفات جدید گام‌های مثبتی برداشت.
صادقی احیای موقوفات و پاسداشت میراث گذشتگان را از مهم ترین ماموریت های سازمان دانست و گفت: تک تک افراد در هر جایی که مشغول به فعالیت هستند باید تلاش کنند تا با توسعه فرهنگ وقف، فرهنگ موقوفه خواری را به فرهنگ موقوفه داری تبدیل کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه جامعه بشری همیشه به خون شهدا و مداد علما مدیون است، گفت: استان اصفهان از این دو مهم برخوردار است و در جنگ تحمیلی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و اسلام کرد و همچنین علما و فرهیختگان بسیاری در استان اصفهان حضور دارند.
وی تصریح کرد: باید در مجموعه‌ای سربازی کنیم که نور ولایت بر روی آن سایه انداخته و این برای بنده افتخار بزرگی است و تلاش می‌کنم تمام سعی خود را در این زمینه بکنم و امید دارم تا پایان دوره مسئولیتم در استان اصفهان بتوانم به خوبی جواب اعتماد را بدهم.
حجت‌الاسلام بلک ادامه داد: در استان اصفهان باید قدم‌های خوبی در مسیر وقف برداریم و امیدوارم راه حجت الاسلام صادقی را به خوبی ادامه دهم.
گفتنی است این مراسم پیش از ظهر سه شنبه 12 شهریور ماه در سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برگزار شد.
انتهای پیام .//

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار