• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اطلاعیه اداره  کل اوقاف   و امور خیریه  استان اصفهان به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ۱۴۴۱ هجری قمری

اطلاعیه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ۱۴۴۱ هجری قمری

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابی‌عبدالله الحسین(ع) و یارانش را به عمآزادگان وم ملت ایران و همه و شیفتگان حق و عدالت تسلیت گفت.

 دوشنبه 18 شهریور 1398   26  0      

در متن اطلاعیه چنین آمده است :
به نام عادل ترین آفریدگار جهان، به یاد تمام آزادگان و حق طلبان تاریخ و با آرزوی دیدار عزیزی که در انتظارش هزاران هزار بار دعای فرج را زمزمه کرده ایم. در آستانه ی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی بار دیگر از حماسه ای سخن خواهیم گفت که به فرموده پیامبر اکرم(ص): برای شهادت حسین(ع)، حرارت و گرمایی دردل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.
محرم، عاشورا و کربلا در همه دوران، ضمانت گر و بیمه دائمی و مادام العمر شیعه محسوب می گردند و همیشه پیش روی دشمنان و کینه توزان، آیینه ای تمام قد وا می دارند تا بدانند که اگر دست از پا خطا کنند چه پیش خواهد آمد و بدانند که ما مردم ایران زمین، همه حسینی هستیم و تمام خاک ایران زمین، همیشه برای ما کربلاست.

عاشورا، مائده بزرگ روح انسان است در تداوم اعصار، تجسم اعتلای وجدان است در دادگاه روزگار، صلابت شجاعت انسان است در تجلّی گاه ایمان، تجلّی کعبه است در میقات خون.
نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا، آنچنان بر قلب ها تأثیر گذارده است که هر سال با فرا رسیدن محرم، خون پاک شهیدان عظیم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد.
اگر باور ندارند، تاریخ را ورق بزنند و ببینند که در هشت سال دفاع مقدس، همین مردمان چه کردند و چه حماسه ها آفریدند؛ ببینند که مردان و زنان این ملک، چنان صحنه هایی را از کربلای حسین(ع) و عاشورای حسینیان برای دشمنان به نمایش گذاشتند که شرق و غرب عالم را انگشت به دهان به حیرت واداشت و کربلای ایران همانند عاشورای حسین(ع) برای تمام تاریخ، الگو و اسطوره گردید تا دشمنان هرگاه که به خیال تجاوز بیفتند به خاطر بیاورند مردان عاشورایی و کربلایی ایران را و فراموش نکنند که پهنه کربلای ایران، به وسعت تمام جغرافیای ملل اسلامی عالم گسترش دارد.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت حضرت ابی‌عبدالله الحسین (علیه‌السلام) و یاران و خاندان سرفرازش را به عموم ملت ایران و همه آزادگان و شیفتگان حق و فضیلت و عدالت در ایران اسلامی و سراسر جهان و بخصوص مردم ولایتمدار و شهید پرور استان اصفهان تسلیت می‌گوید.
انتهای پیام.//

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار