• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش

همایش " احلی من العسل " در بقاع متبرکه اصفهان برگزار شد

معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از اجرای همایش دانش آموزان عاشورایی با عنوان «سوگواره احلی من العسل» امروز(16 شهریور )، در بقاع متبرکه استان اصفهان خبر داد

 چهارشنبه 20 شهریور 1398   8  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام روان معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت :همایش «احلی من العسل» با هدف شناخت نوجوانان با شخصیت حضرت قاسم (ع) صبح امروز،16شهریور ماه همزمان با هفتم محرم با حضور نوجوانان پسر در 46امامزاده و بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار شد.
حجت الاسلام روان با اشاره به اینکه جامعه باید ولایتمداری و جوانمردی را از حادثه کربلا بیاموزد، اظهارکرد: ولایتمداری، حفظ آمادگی دفاعی، ایستادگی در برابر استکبار جهانی و ترفندهای دشمنان مهم‌ترین درس قیام عاشورای حسینی است.
روان در ادامه افزود: برگزاری این همایش و برنامه های مختلف در ایام محرم فرصتی است تا جوانان و نوجوانان با قیام امام حسین(ع) و نقش یاران باوفای سرور و سالار شهیدان و همچنین با فرهنگ دینی و اسلامی بیشتر آشنا شوند.
این مسئول هدف از برگزاری همایش احلی من العسل را شناخت نوجوانان با شخصیت حضرت قاسم(ع) برشمرد و گفت: نوجوانان پسر باید از حضرت قاسم (ع) الگو بگیرند و در این راه قدم بردارند.
در این همایش نوجوانان پسر با سربندهای« لبیک یا حسین» و سربندهایی منقش به نام ائمه اطهار(ع) حضور داشتند و مداحی و عزاداری از مهم ترین برنامه همایش «احلی من العسل» بود.
معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت‌پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا قاسم بن الحسن را از اهداف برگزاری این همایش عاشورایی قلمداد کرد و گفت: عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند که مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب گفت مرگ در نزد من شیرین‌تر از عسل (احلی من العسل) است.
.انتهای خبر //برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار