• امروز پنج شنبه بیست و هشتم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

مسابقات قرآن

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پیام تسلیت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان  اصفهان  به مناسبت فرارسیدن  شهادت  یادگار برحق حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) امام سجاد (ع)

پیام تسلیت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت فرارسیدن شهادت یادگار برحق حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) امام سجاد (ع)

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) ،یادگار برحق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، حجت الاسلام و المسلمین بلک مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان پیام تسلیتی صادر نمود

 پنج شنبه 21 شهریور 1398   14  0      

متن پیام آمده است
بسم الله الرحمن الرحیم
نظر کردن مؤمن به صورت برادر مؤمنش از روى علاقه و محبّت عبادت است. امام سجاد (ع)
امام علی بن الحسین(ع)، مشهور به زین العابدین و سجاد بنا به نقل مشهور در سال ۳۸ هجری در مدینه به دنیا آمد. در هنگام حادثه كربلا ۲۲ یا ۲۳ سال سن داشته و بنا به نظریه بیشتر دانشمندان اسلامی از برادر شهیدش حضرت علی اكبر، كوچك تر بوده است.
امام سجّاد علیه السلام، پاسدار «وحى نبوى» و «خط علوى» و «شورحسینى» بود. در برابر خدا، «سجّاد» بود و هرگز در برابر ظالمان، سرِ تسلیم فرود نیاورد و چهره بر درگاه ارباب قدرت نسود.در زندگی پرفراز و نشیب امام زین العابدین علیه السلام که حاضر و ناظر بر وقایع فجیع و ظالمانه کربلا بود ، نکات بسیار مهمی به چشم می خورد که مهمترین آن ها حضور ایشان در جمع اسرای دشت کربلا بود .
امام سجاد(ع) احیاگر نهضت حسینی(ع) و زنده کننده فرهنگ عاشورا بود و نقش کلیدی و راهنماگرانه آن حضرت در آن برهه زمانی بسیار تاثیرگزار و راه گشا بود .یکی دیگر از اتفاقات مهم زندگی امام سجاد(ع) این بود که ایشان بنا به مشیت الهی در قیام کربلا مدت کوتاهی بیمار بود و پس از بهبودی ، مدت ٣۵ سال زعامت جامعه مسلمین را تداوم بخشید و ادامه دهنده راه پدر و مبلّغ فرهنگ ناب حسینی(ع) شد .
امام زین العابدین(ع) در چنین عصر و جوی رسالت و امامت خود را آغاز كرد. در صورتی كه تنها سه تن پیرو واقعی داشت، حركت جهاد فرهنگی و پرورش شخصیت ها را در دستور كار خود قرار داد و با یك حركت عمیق و دامنه دار به ایفای نقش پیشوایی خود پرداخت این رویكرد امام سجاد(ع) زمینه ساز انقلاب فرهنگی امام باقر (ع) و امام صادق(ع) شد. از این رو برخی از نویسندگان، آن حضرت را «باعث الاسلام من جدید» نامیدند.

اینجانب شهادت شاهد کربلا، بزرگ مرد مناجات، امام عابدان و عارفان، راوی حکایت عشق در نینوا، ‌داغدار لاله های کربلا، امام کاروان اسراء، تبدیل کننده دعا به سلاح، آقا علی بن الحسین حضرت زین العابدین (علیه سلام ) را به عموم شیعیان بخصوص مردم دیندار و شریف وو لایتمدار استان اصفهان تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و از خداوند متعال طلب بهره مندی از ادعیه و مناجاتهای خالصانه صحیفه سجادیه در زندگی روزمره همگان را مسئلت دارم.
انتهای خبر.//


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار