• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

همایش عظیم رهروان زینبی  در آستان مقدس محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل  برگزار می‌شود

همایش عظیم رهروان زینبی در آستان مقدس محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل از برگزاری همایش عظیم رهروان زینبی در این آستان خبر داد.

 پنج شنبه 21 شهریور 1398   16  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مهدی حافظیان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت : همایش بزرگ رهروان زینبی با حضور جمعی از بانوان شهرستان آران و بیدگل و با هدف پاسداشت مقام حضرت زینب(س)، پنجشنبه دوازدهم محرم الحرام، راس ساعت 17:30، با شعار«لبیک یا زینب» در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) ، برگزار می شود.
وی تاکید کرددر این تجمع، که از میدان امام حسن مجتبی(ع) آغاز خواهد شد دوستداران عقیله بنی هاشم با پیام آور واقعه عاشورا، حضرت زینب(س)، تجدید میثاق خواهند کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: اقتضا می‌کند تا در عزاداری امام حسین(ع) به مسائل سیاسی روز توجه کنیم و مهم‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کرد بحث امر به معروف و نهی از منکر است.
حافظیان با بیان اینکه همایش رهروان زینبی مختص بانوان است و در راستای همنوایی با حضرت زینب (س) برگزارخواهد شد، گفت: بانوان باید با حجاب و عفت خود از رهروان حضرت زینب (س) باشند و حیا را در زندگی خود تقویت کنند.
مهدی حافظیان سخنرانی دکتر کوچکی و مدیحه سرایی ذبیح الله کدخدایی را از دیگر برنامه های این تجمع عنوان کردو در ادامه افزود : در پایان این همایش، میثاق نامه ای قرائت و در آن بر اصولی همچون صبر، حفظ حجاب، ولایت مداری و تسلیم ناپذیری در برابر ظالمان تاکید می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیرهی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اهداف برگزاری همایش رهروان زینبی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد : تبیین سیره و شخصیت حضرت زینب (س) ، تشریح خطبه آن حضرت در کوفه، تجلیل از مادران شهید هسته ای و مادران شهدای حرم حضرت زینب (س) و قرائت میثاق نامه خواهران و بانوان که برگرفته از مبانی و اهداف نهضت حسینی است، از جمله اهداف و برنامه های همایش رهروان زینبی است.
گفتنی است همایش رهروان زینبی، یکی از برنامه های متنوع عزاداری ویژه ی طرح بصیرت عاشورایی است که همه ساله و با همکاری مشترک اداره اوقاف و امور خیریه، و مرکز اجتماعی فرهنگی افق در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) برگزار می شود.
انتهای خبر .//
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار