• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پوشش زنده عزاداری آران وبیدگل از شبکه های مختلف سیما

پوشش زنده عزاداری آران وبیدگل از شبکه های مختلف سیما

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) از پخش زنده عزاداری سنتی مردم آران و بیدگل در این حرم مطهر از شبکه های مختلف سیما خبر داد

 شنبه 23 شهریور 1398   58  0      


سید جواد تکیه» در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: عزاداری سنتی مردم آران و بیدگل در حرم هلال بن علی(ع) برای شانزدهمین سال پیاپی به صورت زنده از شبکه های مختلف سیما به روی آنتن رفت .
مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی (ع) با بیان اینکه این حرم مطهر از نخستین مراکز پخش عزاداری محرم در رسانه ملی بوده است، افزود: پوشش تصویری عزاداری سنتی آران و بیدگل از روز ششم محرم آغاز شده و تا یازدهم محرم ادامه خواهد داشت.
تکیه اظهار داشت: گروهی ۵۰ نفری از عوامل رسانه ملی عزاداری های این حرم مطهر را بر عهده داشتند که علاوه بر آن ۱۱ نفر هم از عوامل متخصص بومی آموزش دیده، رسانه ملی را همراهی می کردند.
مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی (ع) افزود: پوشش زنده تصویری رسانه ملی از عزاداری هیئات مذهبی، در دو نقطه از جوار حرم مطهر امامزادگان اسحاق و سلیمان کوی وشاد تا حرم مطهر حضرت محمدهلال (ع) با ۱۱ دوربین انجام شد
تکیه افزود: علاوه بر فیبر نوری و امکانات رسانه ای آستان مقدس هلال بن علی(ع)، یک واحد اس ان جی اعزامی صدا و سیما هم در این مدت در آستان مقدس حضور داشت .
مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: این برنامه ها با محوریت شبکه سه سیما پوشش زنده به روی آنتن می رود اما همچون سال های گذشته بیش از ۱۰ شبکه ملی و بین المللی این عزاداری ها را پوشش دادند.
پخت روزانه دو هزار غذای نذری ویژه زائران حرم مطهر
مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در ادامه بیان داشت: ضیافت خانه حرم مطهر هم با طبخ روزانه دو هزار پرس غذا پذیرایی از زائران حرم مطهر را بر عهده داشت.
تکیه بیان داشت: تهیه بسته های فرهنگی و تبرکی حضرت و اسکان زائران از دیگر برنامه های آستان مقدس در این ایام بود.
شهرستان آران و بیدگل در شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان، به‌عنوان پنجمین شهر مذهبی کشور و شهر نمونه قرآنی کشور معرفی شده است.
انتهای خبر ..//.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار