• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

اصفهان استان سرآمد کشور در زمینه اوقاف و امور خیریه

اصفهان استان سرآمد کشور در زمینه اوقاف و امور خیریه

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، حجت الاسلام محمد حسین بلک در آیین افتتاح موقوفه بهداشتی، درمانی و دارویی مرحوم حاج محمد دبیر الصنایع گفت: ادخال سرور مردم در جامعه به باز کردن گره‌ای از کار و رفع نیاز از احتیاجات مردم است.

 سه شنبه 14 آبان 1398   17  0      


وی افزود: زمانی دل‌ها سرشار از سرور خواهد بود که رفع بیماری و بیکاری و فراهم کردن سرپناه برای بی پناهان داشته باشیم، از این رو یکی از دستاورد‌ها این اقدام خیرخواهانه بازکردن گره‌های زیادی از مشکلات جامعه است.
بلک با بیان اینکه ارزش کل موقوفات استان اصفهان بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است، ابراز داشت: به منظور استفاده و بهره برداری اقشار کم بضاعت جامعه حدود ۱۰هزار هکتار زمین زراعی در سراسر استان اصفهان برای کاشت انواع محصولات کشاورزی زمینی و درختی در اختیار پنج هزار نفر قرار گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه ۲۵۰هزار نفر از اراضی زراعی اوقافی سطح استان ارتزاق می کنند، تصریح کرد: اصفهان یکی از استان های سرآمد کشور در زمینه اوقاف و امور خیریه است.
حجت الاسلام بلک یکی از چالش‌های امروز جامعه را فقر و بیکاری دانست و گفت: در استان اصقهان بالغ بر ۴۵ هزار رقبه متصرفی و غیر متصرفی با نیت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی است.
وی افزود: امروز بیش از 3 هزار واحد مسکونی در زمین‌هایی که واقفین خیراندیش وقف کرده اند احداث شده که اجاره بهای ناچیز آن در امور خیریه هزینه می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین بلک با بیان اینکه در استان اصفهان ۷۰۰ مرکز اوقافی در اختیار آموزش و پرورش است، اظهار داشت: 3 هزار مرکز تجاری اوقافی و ۲۰۰ واحد دامپروری و باغ موقوفه نیز در اختیار مردم قرار گرفته که با 200 نیروی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اداره می شود
به گفته وی تجارت، کشاورزی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و مسکن از اولویت‌های وقف در استان اصفهان است.
لازم به ذکر است، موقوفه تجاری، اداری مرحوم حاج محمد دبیر الصنایع در زمینی به مساحت ۵۱۰ متر مربع و ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع طی مدت ۳۰ ماه و با ۴۲میلیارد ریال هزینه احداث شده است که ارزش سرمایه گذاری این پروژه هم اکنون بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال است.
انتهای خبر.//
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار