• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

موقوفه‌ها در روند تکامل جامعه شیعه نقش تاثیرگذاری دارند

موقوفه‌ها در روند تکامل جامعه شیعه نقش تاثیرگذاری دارند

نماینده ولی‌وفقیه و امام‌جمعه کاشان گفت: ترویج فرهنگ وقف موجب استمرار پیشرفت جامعه می‌شود. و موقوفه‌ها در روند تکامل جامعه شیعه نقش تاثیرگذاری دارند

 سه شنبه 14 آبان 1398   32  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آیت‌الله عبدالنبی نمازی در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان وقف را از معجزه‌های مکتب اهل بیت (ع) برشمرد و افزود: احکام وقف در مکتب اسلام بسیار برجسته است وخداوند وقف را تشریح و تجویز کرده است تا بندگانش دنیا را به آخرت گره بزنند.
وی با اشاره به اینکه انسان‌ها اگر درمدت عمر خود توشه‌ای را برای آخرت خود ذخیره کنند در آخرت دست خالی نخواهند بود، افزود: خداوند از بندگان خودش خواسته تا بخشی از اموال و دارایی خود را برای انجام امور خیر سرمایه گذاری کنند تا حسنات آن را در آخرت به تدریج دریافت کنند.
آیت الله نمازی از وقف به عنوان ابزاری برای پیوند دنیا به آخرت نام برد و اظهار داشت: شماره حساب واریز حسنات برای انسان‌های واقف بعد از اینکه از دنیا رفتند همچنان مفتوح است.
وی همچنین انجام وقف را امری حکیمانه خواند و افزود: خداوند با وقف زمینه‌ای را برای دریافت حسنات بعد از مرگ انسان فراهم کرده است.
امام جمعه کاشان یکی از نیازهای جامعه را وقف برای تحصیل طلبه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: عالمان دینی همواره حافظان کلام وحی بوده‌اند و با توجه به مشکلات اقتصادی، مردم باید با وقف کردن برای تحصیل در حوزه‌های علمیه از کاهش طلبه‌ در این مرکزهای دینی جلوگیری کنند.
نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان بیان کرد: مسوولان سازمان اوقاف و امور خیریه با توجه به اینکه حوزه‌های علمیه از بودجه‌ دولتی استفاده نمی‌کنند، می‌توانند با تدبیر و برنامه‌ریزی مناسب اولویت وقف را تحصیل در حوزه‌های علمیه قرار دهند.
وی همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی والدین برخی دانش‌آموزان و دانشجویان، راه‌اندازی صندوقی از محل درآمد وقف برای کمک هزینه تحصیلی این دانش‌آموزان را خواستار شد و تصریح کرد: با کمک‌هایی که این صندوق به دانش‌آموزان می‌کند، از ترک تحصیل آنها جلوگیری خواهد شد.
آیت‌الله نمازی برخی موارد وقف را شامل درمان بیماران، تهیه جهیزیه برای مزدوجان واجد شرایط، حوزه‌های علمیه و ازدواج جوانان برشمرد و اظهار داشت: وقف امری حکیمانه است و در واقع فرد واقف برای آخرت خود سرمایه‌گذاری می‌کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در این دیدار یادآور شد: ۱۱ طرح در دهه وقف امسال با سرمایه‌گذاری نزدیک به ۴۰۰ میلیارد ریالی در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.
حجت‌الاسلام محمدحسین بلک اضافه کرد: ۲ طرح نیز با رویکرد بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان در مرحله مشاوره، مطالعه و کارشناسی است که پس از تکمیل، در مرحله سرمایه‌گذاری قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۳۰۰ وقف جدید در زمینه‌های مختلف در استان اصفهان ثبت شده است.
آیت الله نمازی در ادامه بر لزوم تأسیس صندوق وقف برای کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت تأکید کرد و گفت: تأسیس این صندوق می‌تواند بسیاری از استعداد‌های آموزش و پرورش و دانشگاه که به دلیل فقر مالی مجبور به ترک تحصیل می‌شوند را امیدوار به ادامه تحصیل کند.
انتهای خبر.//
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار