• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

امسال  در975 بقعه 190میلیارد ریال کار عمرانی انجام شده است

امسال در975 بقعه 190میلیارد ریال کار عمرانی انجام شده است

معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه از انجام کارهای عمرانی در 975 بقعه خبر داد

 سه شنبه 14 آبان 1398   41  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان دکتر مهدی پندار در آیین کلنگ زنی بازار روز میوه و تره بار موقوفه دشت افروز کاشان ضمن تبریک دهه وقف، گفت: نیت‌های واقفین در سراسر کشور از نیاز‌ها و ضرورت‌های امروز جامعه و کشور است که هنوز هم برای مردم مفید است.
وی اقدامات جدی انجام شده در حوزه اوقاف را مهم دانست، گفت: رهبر معظم انقلاب در ابلاغ ۱۹ بندی خود نقشه راه موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه را تبیین کرده است و تلاش می‌شود موقوفات کشور در راستای فرمایشات معظم له باشد.
دکتر مهدی پندار با تأکید بر اهمیت سرمایه اقتصادی وقف، گفت: باید سهم وقف در اقتصاد کشور را مشخص کنیم و سهم زیادی از اقتصاد کشورهای پیشرفته دنیا متعلق به خیریه هاست.
وی افزود: در حال راه اندازی پایگاه اینترنتی برای کشور و ادارات استان ها هستیم که در آن مشخصات موقوفات و فرصت های سرمایه گذاری و برنامه ها مشخص شود تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در موقوفات ترغیب شوند.
معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه اقدامات جدید سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور را یادآور شد و گفت: رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه به موقوفات درحوزه دانش بنیان و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.
به گفته وی امروزه سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت‌های زیادی را در حوزه دانش بنیان دارد که از آن‌ها حمایت کرده و سهام داراین شرکت‌ها است تا بتوانند با کمک یکدیگر نیاز‌های کشور را برطرف کنند.
پندار در ادامه گفت: براساس دستورات ۱۹ گانه موقوفات باید در جهت نیاز‌های کشور ساماندهی شوند تا نیاز‌های کشور که اشتغال و دور زدن تحریم‌ها است را برطرف شود.
وی در ادامه با اشاره به وجود نزدیک به ۸ هزار و ۴۰۰ بقعه متبرکه در سراسر کشور، افزود: امسال با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان کار عمرانی در ۹۷۵ بقعه متبرکه انجام شده و در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
معاون بهره ورزی اقتصادی سازمان اوقاف و امورخیریه ادامه داد: برای حفظ و تعمیر و تجهیز موقوفات بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
پندار از بهره برداری یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع فضای تجاری، اداری و کشاورزی و زیر مجموعه حوزه کشاورزی در سال جاری خبر داد و یادآور شد: برای ساخت این مقدار فضای تجاری، اداری و کشاورزی ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
لازم به ذکر است، موقوفه بازار روز میوه و تره بار دشت افروز کاشان در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۷۷۵ متر مربع با مشارکت بخش خصوصی طی مدت یکسال احداث می‌شود و پس از ساخت حدود هشتاد میلیارد ریال ارزش خواهد داشت.
انتهای خبر.///
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار