• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

سامانه شکايات

با حکم رئیس سازمان اوقاف

با حکم رئیس سازمان اوقاف

قره‌شیخلو رئیس و حسینی مشاور شد

 پنج شنبه 16 آبان 1398   121  0      


مهدی قره‌شیخلو، رئیس سابق سازمان دارالقرآن الکریم به ریاست مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور معرفی شده است.
براساس تصمیم حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه شامگاه ۱۴ آبان‌ماه از مسئولیت امور قرآنی این سازمان کنار رفت تا جای خود را به مهدی قره‌شیخلو، رئیس سابق سازمان دارالقرآن الکریم بدهد. همچنین حسینی نیز به عنوان مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه منصوب شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی دی ماه سال ۱۳۹۳ به ریاست مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی شد. وی از حافظان کل قرآن کریم است. به طور خلاصه می‌توان گفت که در طول مسئولیتش تغییرات بنیادینی در حوزه مسابقات سراسری قرآن کریم به وجود آورد و رشته‌های دیگری را به این مسابقات افزود و پس از حضور وی بود که محل برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن ایران برای اولین بار به محل مصلای امام خمینی(ره) نقل مکان کرد. بخش مقدماتی و انتخاب متسابقان خارجی به صورت غیر حضوری صورت گرفت تا افراد قوی به کشورمان دعوت شوند. از برخی موازی‌کاری‌ها جلوگیری کرده و تعدادی از آزمون‌ها و مسابقات قرآن را در راستای هم‌افزایی تجمیع کرد. در دوره تصدی وی برای نخستین‌بار مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان برگزار شد. وی پیش از این در حوزه‌ علمیه، موسسه جامعة‌القرآن و نیز آستان مقدس حضرت معصومه(س) مسئولیت‌ در بخش‌های قرآن و عترت داشته است.
اما مهدی قره‌شیخلو، رئیس فعلی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، از قاریان بین‌المللی قرآن کریم است که در سال ۱۳۷۱ به رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن ایران دست یافت. او نزد اساتیدی همچون سیدمحسن خدام‌حسینی، علی اربابی، سیدمحسن موسوی بلده و .... به یادگیری قرآن کریم پرداخت. آخرین مسئولیت وی، ریاست سازمان دارالقرآن الکریم به مدت ۱۰ سال بود و هم‌‌چنان عضو هیئت امنای این سازمان است. قره‌شیخلو ، ۱۴آبان ماه ریاست سازمان دارالقرآن را به حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی اخوان‌صباغ واگذار کرد و خود به سازمان اوقاف و امور خیریه رفت تا سکاندار مرکز قرآنی این سازمان باشد.
انتهای خبر.//
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار