• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

آزادسازی ۷ زندانی مالی غیرعمد از محل موقوفات نجف آباد  و خیرین

آزادسازی ۷ زندانی مالی غیرعمد از محل موقوفات نجف آباد و خیرین

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد با اشاره به اجرای برنامه آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد از محل نیات مرتبط موقوفات و خیرین، اظهار کرد: در دهه وقف ۹۸ تعداد هفت زندانی جرایم مالی غیر عمد از محل نیات مرتبط موقوفات این شهرستان و همکاری خیرین شهرستان با سرجمع بدهی به مبلغ ۴۱۰ میلیون ریال آزاد شدند.

 پنج شنبه 16 آبان 1398   19  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام بیدرام به راه‌اندازی مراکز افق یا مراکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در امام‌زادگان اشاره کرد و افزود: از فعالیت‌های این مراکز می‌توان به شناسایی افراد بی‌بضاعت در مجاورت امام‌زادگان و اجرای برنامه‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد.
وی افزود: یکی از وظایف این مراکز به خصوص در حوزه اجتماعی شناسایی آسیب‌های آن محل بوده و با کمک مشاوران به کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف کمک می‌کنند.
بیدرام اظهار داشت: اتاق‌های مشاوره وقف در ادارات اوقاف و بقاع متبرکه تشکیل شده که یکی از وظایف آنها احصای نیازهای هر منطقه برای ایجاد وقف‌های جدید با نیات مورد نیاز همان منطقه است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد به اجرای طرح آزادسازی زندانیان غیرعمد از محل منابع مالی موقوفات اشاره و تصریح کرد: از عید غدیر تا کنون ۱۳ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد از محل نیات مرتبط موقوفات نجف آباد و همچنین با استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان من جمله خیریه حضرت قمربنی هاشم و یادمان شهید حججی و بنیاد مهدویت این شهرستان با سرجمع بدهی یک میلیارد ریال آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.
وی با ذکر این مطلب که اوقاف و امور خیریه یک دستگاه صددرصد فرهنگی دینی است، اضافه کرد: در دهه وقف برنامه های متنوع فرهنگی ازجمله دیدار با واقفین ، دیدار از خانواده شهدا ، اجرای همایش یاوران وقف و..... برگزار شد
حجت الاسلام بیدرام با تاکید بر اینکه واقفان و خیران به سمت نیازهای هر شهر باید هدایت شوند یادآور شد:این مهم از توصیه‌ها و تاکیدهای مقام معظم رهبری نیز هست و حتما در مشاوره‌های وقف به نیازهای روز باید توجه شود.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان نجف آباد برپایی نمایشگاه وقف و ایستگاه‌های همه واقف باشیم را از دیگر فعالیت‌های اوقاف وامور خیریه شهرستان در دهه وقف اعلام کرد و افزود: در مدت یکسال گذشته از دهه وقف ۹۷ تا دهه وقف ۹۸ تعداد ۴۰ وقفنامه در سامانه اوقاف به ثبت رسیده که تعداد ۱۲ وقف جدید بوده و ۱۸ وقف هم از گذشته بوده که ثبت در سامانه نبوده است.
انتهای خبر.//
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار