• امروز یک شنبه سی ام شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

معاونت فرهنگی اجتماعی  اداره کل اوقاف و امور خیریه

معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه

حضور 129 مبلغ در طرح سوگواره یاس نبوی بقاع اصفهان

 سه شنبه 1 بهمن 1398   58  0      

دفاعيات و حفاظت و صيانت حضرت فاطمه زهرا(س) هدايتگري و احياگري است و براي همين است كه فاطميه امروز بعد از ۱۴ قرن نه تنها كم رنگ نشده است بلكه سال به سال پر رنگ تر از سال قبل شده است، چرا كه مغز و مُخولايت فاطمي، ولايت عهدي است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام و المسلمین روان با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی اظهار داشت: هر ساله همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه یکی از برنامه های فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزاری سوگواره یاس نبوی است.
این مقام مسئول در مورد ولایت‌پذیری حضرت زهرا(س) یادآور شد: اطاعت از مقام ولایت و امامت در راس امور آن بانوی نمونه اسلام بود حتی آن حضرت تمام هستی خود را در راه ولایت به کف گرفت و خود را فدای اسلام کرد.
حجت الاسلام «ولی الله روان در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع مذهبی همزمان با آغاز ایام فاطمیه در سطح بقاع متبرکه استان، گفت: در این طرح 129مبلغ اعزامی، بومی و مستقر آماده همکاری هستند.
وی با بیان اینکه از 129مبلغی که مسئولیت امر سخنرانی در برنامه سوگواره یاس نبوی را برعهده دارند110 مبلغ بومی و 19مبلغ اعزامی هستند، افزود: روضه خوانی، مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع فضائل اخلاقی و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س)، ، برپایی خیمه‌های معرفت، پاسخگویی به سوالات شرعی خانواده‌ها و مشاوره خانواده از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در بقاع متبرکه است.
معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف اصفهان با بیان اینکه فعالیت مبلغین در زمینه های مختلف اعم از سخنرانی های مذهبی، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، چندرسانه ای، مشاوره(دینی، اعتقادی، خانوادگی و...) در استان فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: مبلغین همزمان با اولین شب فاطمیه در استان شروع به کار و تا یک روز پس از ایام حضور دارند.
انتهای خبر.//
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار