• امروز یک شنبه سی ام شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پیام تسلیت اداره کل اوقاف و امور خیریه  استان اصفهان  به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

پیام تسلیت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، این اداره کل در پیامی شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت گفت.

 چهارشنبه 9 بهمن 1398   34  0      

متن پیام به شرح ذیل است:
السلام علیک یا فاطمة الزهرا (س) یا بنت رسول الله (ص)
شهادت حضرت زهرا (س) تنها واقعه‌ای تاریخی نیست ؛ بلکه آموزه‌ای متعالی در باب دفاع از آرمانهای دینی و ارزشهای اسلام ناب محمدی (ص) است. حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه یک انسان کامل و الگویی تمام عیار برای بانوان ایران اسلامی و زنان مسلمان جهان است ، این بانوی بزرگوار نه تنها الگویی برای زنان بلکه شخصیتی کامل و فراتر از جنسیت ، قومیت و زمان و مکان بوده و هر انسان با تأسی به رفتار و منش الهی ایشان ، می‌تواند به فضایل اخلاقی فراوانی دست پیدا کند .
فاطمیه روزهای حزن اهل بیت در مصیبت مادر رسالت و همسر ولایت حضرت زهرای مرضیه (س) است. روزهای غمباری که مسلمین جهان به یاد برترین بانوی زنان عالم به سوگ می نشینند، در مظلومیت او ندبه می کنند و از پایداری او درس استقامت و مبارزه با ظلم فرا می گیرند.فاطمه زهرا (س)، معیار فضایل بود و جایگاه زنان جهان را شکوه و منزلت بخشید. بزرگ بانویی که جنبه های مختلف پارسایی، پاکدامنی و حضور یک بانوی مسلمان در عرصه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی را با جلوه ای بی نظیر و ماندگار در تاریخ جهان ثبت کرد. امروزه نیز زنان مسلمان میهن مان با الگو گرفتن از ایشان، علاوه بر موفقیت در فرزند پروری و همسردارى، عزتمندانه در تمامی عرصه ها و در راستای سر بلندی ایران اسلامی و زن ایرانی گام بر می دارند.
حضرت فاطمه (س) دخت گرامی رسول مکرم اسلام که با شجاعت هر چه تمام در دفاع از حریم ولایت در مقابل دشمنان تا پای جان ایستادند، از صدر اسلام تا کنون اسوه ای کامل و جامع برای زنان جامعه اسلامی هستند.
با امید آنکه زنان مسلمان در زندگى شخصى، اجتماعى و خانوادگى خود، فاطمه زهرا (س) را از جهت خردمندى، فرزانگى، عقل و معرفت الگو و سرمشق خود قرار دهند و از بُعد عبادت، مجاهدت، حضور در صحنه تصمیم گیری هاى عظیم اجتماعى، خانه دارى، همسردارى و تربیت فرزندان صالح از زهراى اطهر (س) پیروى کنند.
امید است در این ایام با سوگواری بر غم شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه الزهرا (س) خداوند منان توفیق تفکر و تعمق در سیره زندگانی بزرگان دین مبین اسلام را به ما عطا فرماید تا بتوانیم در زمره پیروان راستین مکتب انسان ساز اسلام قرار گیریم.
اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان فرارسیدن ایام غم بار فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) ، بی بی دو عالم‌، پاره تن پیامبر (صلی الله علیه و آله) و اسوه زنان عالم را بر محضر مبارک حضرت ولی عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف)‌، مقام معظم رهبری مدظله العالی،مردم شهید پرور و متدین استان اصفهان تسلیت عرض می کند .
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار