• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

یکی دیگر از وظایف متولیان تثبیت مالکیت موقوفات و دفاع از آن است .

یکی دیگر از وظایف متولیان تثبیت مالکیت موقوفات و دفاع از آن است .

رئیس اداره تحقیق و حسابرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت تثبیت موقوفات باعث ماندگاری موقوفه در طول زمانهای مختلف است و این امر راه هر گونه موقوفه خواری را مسدود می کند .

 شنبه 10 اسفند 1398   94  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حسین منصوری رئیس اداره تحقیق و حسابرسی با اشاره به اینکه وقف ویژگی خاصی دارد و آن اینکه وقف یک بحث شرعی و معنوی است، گفت: نخستین موضوعی که متولیان باید به آن توجه داشته باشند، رعایت اصل امانت‌داری است.
منصوری با اشاره به اینکه موقوفات امانت واقفین در دست متولیان است، افزود: البته عمل متولیان نیز یک عمل ارزشمند است که باید قدردان آن بود.
رئیس اداره تحقیق و حسابرسی اداره کل همچنین بر رعایت افزایش عادلانه درآمد موقوفات نیز تأکید کرد و گفت: باید دقت کنیم که هزینه‌ها کاهش پیدا کرده و موقوفات در راستای نیات واقفین هزینه شود.
حسین منصوری تصریح کرد: تنظیم به موقع اجاره نامه و وصول اجاره‌نامه و سایر موضوعات مربوط به حقوق موقوفات باید مورد دقت متولیان قرار گیرد تا حقی از موقوفات ضایع نشود.
وی همچنین با اشاره به مبحث اجرای نیات در موقوفات، گفت: ما در اوقاف هیچ دخل و تصرفی در نیت واقفین نداریم و موقوفات دقیقا باید بر اساس نیات واقف هزینه میشود.
وی اشراف به وظایف قانونی و قوانین و بخشنامه های امور اوقافی، اجارات و ثبت را از وظایف مهم متولیان برشمرد و افزود: هر متولی باید به متن وقف نامه خود اشراف کامل داشته باشد.
رئیس اداره تحقیق اوقاف و امور خیریه اصفهان ، هزینه کرد براساس اختیارات و حدود معین شده در وقف نامه، تهیه و تنظیم بودجه موقوفات با توجه به درآمد ، اخذ مفاصا حساب در پایان سال مالی را از دیگر وظایف متولیان برشمرد .
منصوری با بیان اینکه هر متولی باید نسبت به رعایت مصلحت وقف در زمان اجرای به موقع نظر واقف دقت لازم را داشته باشد، گفت: تنظیم و تجدید به موقع اجاره رقبات وقفی و وصول مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی در اجرای نیت واقف بسیار موثر و لازمه تولیت است.
این مقام مسئول در ادامه همچنین به بحث تبلیغ وقف از سوی متولیان نیز اشاره کرد و افزود: از متولیان انتظار داریم ماهیت وقف را در جامعه رواج داده و مردم عزیزمان را در ایجاد وقف جدید و با نیاتی که به رفع مشکلات روز جامعه کمک کنند دعوت نمایند .
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار