• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

حرم حضرت زینب (س) در خط مقدم مبارزه با کرونا

حرم حضرت زینب (س) در خط مقدم مبارزه با کرونا

این روزها که ویروس فراگیر کرونا میهمان ناخوانده شهر و کشورمان شده است مثل خیلی از مشکلات دیگر کشور این نیروهای جهادی هستند که در کنار سایر دستگاه های مکلف در خط مقدم یاری رسانی به مردم حضور دارند و حرم حضرت زینب (س) خواهر امام رضا (ع) در منطقه زینبیه اصفهان یکی از این پایگاه های جهادی است که این روزها در عرصه اجتماعی، بهداشتی و رسانه ای قدم در راه این خیر گذاشته است.

 سه شنبه 27 اسفند 1398   31  0      


حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده مدیر اجرایی این آستان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تاکید بر رعایت موارد بهداشت فردی برای جلوگیری از انتشار این ویروس، به مسئولیت های اجتماعی این آستان اشاره کرد و افزود: آستان مقدس حرم حضرت زینب (س) در راستای رسالت اجتماعی خود از همان ابتدای شیوع این ویروس در سه حوزه اجتماعی، بهداشتی و معنوی دست به اقدام فعالیت هایی کرد ودر همان روزهای اولیه به خاطر حفظ سلامت زائرین ضمن هماهنگی با مسئولین شهری و استانی درخصوص زیارت و تجمعات مختلف معنوی و مناسبتی که در آستان برنامه ریزی شده بود محدودیت هایی را اعمال کرد و به کمک نیروهای جهادی و خادمین افتخاری، مرکزیتی در آستان ایجاد شد تا عملیات سم پاشی و گندزدایی همۀ محله های منطقه زینبیه و محوطه پیرامونی حرم به صورت منظم در دستور کار قرار گیرد، که این عملیات تا همین لحظه در حال اجراست و در روزهای آتی نیز بنا بر ضرورت ادامه خواهد داشت.
وی همچنین به توزیع اقلام بهداشتی و بسته های ارزاق در منطقه 14 اصفهان اشاره کرد و افزود:با توجه به وسعیت جمعیت این منطقه، موقعیتی فراهم شد تا 25 هزار «بسته بهداشتی» شامل بعضی از داروهای تقویتی و ویتامین D، مواد شوینده، ماسک و بروشورهای اطلاع رسانی و معرفتی با مشارکت خیرین و نهادهای مختلف توسط خادمین این آستان و نیروهای جهادی آماده و در منطقه در حال توزیع می باشد . همچنین جهت خانواده های نیازمندی که مجبورهستند در منزل بمانند بسته های ارزاق آماده شده که بخشی از آنها توزیع شده و مابقی بسته ها در روزهای آتی توزیع خواهد شد.
صادق زاده در ادامه با اشاره به کارگاه تولید ماسک بهداشتی در این آستان گفت : با هماهنگی اداره بهداشت ما در آستان مقدس حضرت زینب (س) یک کارگاه کوچک تولید ماسک بهداشتی با ظرفیت محدود ایجاد شده است و خادمین این آستان در یک کار جهادی در حال تولید ماسک های پارچه ای هستند.
مدیر اجرایی حرم حضرت زینب (س) در ادامه به یک عرصه مهم و البته مغفول مانده در این روزها اشاره و افزود: شاید اتفاق مهم دیگر در این آستان بحث تلاش و فعالیت رسانه ای برای مراقبت های معنوی و اعتقادی است. چرا که لازم است در این روزها جامعه را از لحاظ معنوی ، روانی ، اعتقادی حفظ و حراست کرد. لذا فعالیت های رسانه ای را در شبکه های اجتماعی آغاز کرده ایم تا فضای معنوی، دعا و مناجات را گسترش و ترویج دهیم و مشکلات معنوی و اعتقادی که ممکن است با شیوع این بیماری ایجاد شود را با استفاده از توان و ظرفیت فضای مجازی پاسخ دهیم و به نوعی روشنگری نماییم.
صادق زاده در خاتمه به برنامه ریزی برای روزهای آینده اشاره کرد و افزود: محدودیت ایجاد شده در مورد فعالیت های حرم تا اطلاع ثانوی باقی می ماند و ان شاءالله در اولین فرصتی که این محدودیت مرتفع شود براساس اولویت، فعالیت های اجتماعی آستان ادامه خواهد یافت. همچنین روند تجمع اردوهای جهادی و خیرین در آستان روز به روز قوی تر شده و این کار قطعا تا روزهای آخر وضعیت موجود ادامه خواهد داشت و فعالیت در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی هم به صورت قوی تر و یکپارچه تر تداوم خواهد داشت.
در پایان از این فرصت استفاده کرده و از همه خیرین و نهادها و تمامی افرادی که احساس دغدغه می کنند دعوت می کنیم در فرآیندهای اجتماعی و خدمات معنوی، اجتماعی و بهداشتی آستان مشارکت نمایند.
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار