• امروز دوشنبه دوازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پیام تبریک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

پیام تبریک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان این اداره کل در پیامی فرا رسیدن عید باستانی نوروز را تبریک گفت.

 جمعه 1 فروردین 1399   34  0      

در متن پیام اینچنین آمده است:
یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبرالیل و النهار ،یا محول الحول و الاحوال ،حول حالنا الی احسن الحال
سرزمین ایران یکی از گهواره های تاریخ و تمدن بشری محسوب می شود که همیشه صحنه ساز دلاوری٬ مردانگی٬ تمدن٬ فرهنگ و پیشرفت بوده است. اگر بر اوستا٬ ودها٬ تورات٬ خداینامه٬ تاریخ مسعودی٬ طبری و دیگر کتب اسلامی و دینی ایرانی نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که همگی تاریخ و تمدن را از ایران زمین آغاز کرده اند .
بهار این ودیعه الهی با کوله باری از سرسبزی، طراوت و شادابی است که مردمان ایران زمین این رویش و شکوفایی را به نام نوروز گرامی می دارند. نوروز با نسیم جان نواز بهاری، دست عنایت خدایی است که دیگر بار دل و جان ما را به فردایی روشن نوید می دهد و سال کهنه با یادگارانی از تلاش های ما به گذشته می پیوندد.
جشن آغاز سال جدید شمسی فرصتی برای ترک اندیشه‌های تیره و پلید و نشاندن نهال دوستی است و ایرانیان طبق سنت های کهن ایران زمین، هر ساله این روز را با آشتی‌ها و روبوسی‌ها آغاز می‌کردند؛ اما امسال سالی متفاوتی است.
هر سال این روزها، چهره شهرها رنگ دیگری داشت، از کوچه‌ها و خیابان‌ها بوی دیگری به مشام می‌رسید، حتی نگاه مردم به هم متفاوت بود، لبخندها بر چهره‌ مردم شور و نشاط را به شهر ارزانی می کرد و هر کسی به نحوی پر از جنب و جوش و مشغول آماده کردن خود برای رفتن به استقبال بهار بود.
اما امسال کرونا سایه شوم خود را بر کوی و برزن شهرها و روستاهای کشور افکنده است، وجود این ویروس نه تنها ردپایی از برخی از شغل‌های شب عید باقی نگذاشته بلکه حتی دیگر خبری از نی لبک و فلوت نوازنده‌ها و شعرهای حاجی فیروز نیست. عید نوروز از راه می‌رسد واصفهان همچون سایر استان‌های کشور درگیر ویروس فراگیر و مرگبار و مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا است.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.بحران پیشروی ویروس کرونا در دید و بازدیدهای سال نو متبلور می‌شود بنابراین، امسال باید پذیرفت که در چنین روزهایی «در خانه ماندن» معنای بیشتری پیدا کرده تا درب خانه را به روی مهمان‌ناخوانده گشودن و کنترل این بیماری را سخت تر کردن.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان کوتاهی ضمن تأکید و توصیه بر رعایت مسائل بهداشتی و نکات گفته شود توسط پزشکان و متخصصان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فرمودند: «البته این بلا آن‌چنان بزرگ نیست و بزرگ‌تر از آن نیز وجود داشته است، اما بنده به دعای برخاسته از دل پاک و صاف جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم، چرا که توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبی مکرم اسلام و ائمه بزرگوار می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند. دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش‌مضمونی است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت».
مردم می‌توانند عید امسال را شنیدنی برگزار و دید و بازدیدها را به روزهای پس از شکست کرونا موکول کنند و با وجود فناوری‌های نوین، راه‌های ارتباطی دیگری غیر از تماس حضوری بر خلاف همه سال‌های گذشته در این شرایط توصیه می‌شود چرا که دوست داشتن در ندیدن است و عید دیدنی یک ظلم بزرگ.
اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان سال نو را خدمت همه مردم ایران زمین، اهالی فرهنگ و هنر، همکاران و خصوصا مردم خونگرم و ولایت مدار استان اصفهان تبریک عرض نموده و از آستان حضرت احدیت مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی فرهنگ ایران کهنسال و استان را مسألت می نمایم.
عید امسال را می‌توان به بعد از شکست کرونا موکول کرد تا هر یک از شهروندان سهمی در مدیریت و مهار شیوع کرونا ایفا کرده باشند.
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار