• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پیام تبریک اداره کل اوقاف  و امور خیریه استان اصفهان  به مناسبت عید سعید مبعث

پیام تبریک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت عید سعید مبعث

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ، طی پیامی فرخنده سالروز بعثت نبی مکرم اسلام، حضرت ختمی مرتبت، حضرت محمد (ص) را به مردم شریف استان اصفهان تبریک گفت.

 سه شنبه 5 فروردین 1399   7  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه ، متن پیام اداره کل اوقاف به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
بخوان به نام پروردگارت که جهان را آفرید، همان کس که انسان را از خون بسته ای خلق کرد، بخوان که پروردگارت از همه بزرگوارتر است، همان کسی که به وسیله قلم تعلیم داد و به انسان آن چه را نمی دانست، آموخت
بعثت، نعمت آفریدگار، برای بشریت است که آغاز آن با نام خدا، خواندن، قلم و رستاخیری معنوی آغاز شد و خداوند برای افروختن مشعل هدایت بر آدمیان منت نهاد و «محمد مصطفی(ص)» را برگزید، تا با طلوع خورشید حق، شرک و بت پرستی و جاهلیت و ستم از زندگی آدمیان رخت بربندد و چشم جهان به روی فروغ وحی گشوده شود.
پیامبر مبعوث شد تا آیات و احکام قرآن را بر مردم تلاوت کند و واسطه فیض از سوی ذات اقدس ربوبی بر بندگانش باشد.
مبعث، سرآغاز تجلی انوار ملکوتی اسلام و تکامل آن در سرزمین حجاز و آغازی بر پایان جهل و گمراهی و بت پرستی است. آن هنگام که پیامبر عظیم الشان اسلام در تکمیل رسالت عظیمی که بر عهده دارد، دین خود را آشکار می سازد و از پیروانش می خواهد در لبیک به فرمان خداوند متعال، بر جهل و بت پرستی غلبه کنند و برای رهایی از قید و بندهای دنیوی به دامان پاک اسلام پناه آورند، مبعث، سنگینی بار رسالت را به خوبی می نمایاند، کافی است فضای غبار آلود مکه و حجاز را تصویر کنیم آنجا که رسول خدا باید در نزاع با بت پرستی و خرافه پرستی، از مراتب، خصایص و فضایل دین خود و آیینی پرده بردارد که یکسر با سنت و سلوک مشرکین قریش و اذناب آن و خاستگاه فکری آنان در تباین و تضاد است.
این روز، یادآور از خودگذشتگی نزدیکان و صحابه پرشور و فداکاری است که در رکاب پیامبر خود، سختی ها و ناملایمات بسیاری تحمل می کنند و از جان و مال خود می گذرند، اما پا پس نمی کشند.
وظیفه همه ماست این روزها که دین مبین اسلام بیش از همه اعصار گذشته از سوی دشمنان قسم خورده و پیروان کج اندیش و بی خرد آن در خطر است و تهدید می شود، در جهت حراست و صیانت از آن، با اعمال و رفتار درست و ایمانی کوشا باشیم و امیدوارم به عنوان یک مسلمان بتوانیم به سهم خود نقشی در بالندگی روزافزون این مهم، ایفا نماییم.
اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن عرض صمیمانه ترین تبریکات و شاد باش های قلبی خویش عید مبعث روزتکوین آیه های رسالت ،روزتجلی رحمت الهی ،روزشکوفایی گلهای ایمان درگلستان جهان ازخواستگاه وحی رابه ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج)،رهبر معظم انقلاب وهمه مسلمانان بویژه مردم ولایت مدار استان اصفهان تبریک عرض نموده وامیدواریم که با الطاف وعنایات الهی درحفظ وترویج اندیشه های اسلام ناب محمدی (ص) ثابت قدم واستوار بمانیم.
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار