• امروز چهارشنبه بیست و پنجم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

وقف یکی از موضوعات مطرح و مهم در فرهنگ غنی اسلام

وقف یکی از موضوعات مطرح و مهم در فرهنگ غنی اسلام

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان ناحیه دو گفت: وقف می‌تواند به منزله مکمل دولت به مردم خدمت‌رسانی کند و در پر کردن خلأها و رفع کمبودها و کاستی‌ها به دولت کمک کند.

 پنج شنبه 8 خرداد 1399   29  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام و المسلمین بیدرام در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: در صورتی که وقف در جایگاه اصلی خود قرار بگیرد می‌تواند به منزله مکمل دولت به مردم خدمت‌رسانی کند و در پر کردن خلأها و رفع کمبودها و کاستی‌ها به دولت کمک کند.
حجت الاسلام بیدرام در ادامه با اشاره به رویکرد جدید سازمان اوقاف در ارائه خدمات اجتماعی به مردم، افزود: اگر نگاه به وقف به منزله یک نهاد مکمل دستگاه‌های رسمی باشد، شوق و ذوق و پویایی بیشتری در این زمینه ایجاد می‌شود.
وی در ادامه وقف را یکی از موضوعات مطرح و مهم در فرهنگ غنی اسلام دانست و گفت: وقف احسان بی منت ، انفاق بی ریا، وامی بدون اضطراب باز پرداخت، صدقه جاریه و چشمه همیشه جاری است که قرآن کریم به عناوین مختلف آن را مورد تاکید قرار داده است؛ در حقیقت بهترین شیوه انفاق وقف است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ناحیه دو در ادامه سیره اهل بیت (ع) را تاییدی برای این مطلب عنوان کرد و افزود: در طول تاریخ نیز همواره علماء بزرگان و مومنین از این مهم غافل نبوده اند که حاصل آن هزاران موقوفه ای است که در حال حاضر در حال خدمت رسانی به جامعه اسلامی است.
وی اضافه کرد: البته مبدع وقف اسلام نبوده و در ادیان آسمانی قبل از اسلام نیز این موضوع مطرح شده است لکن اسلام اهمیت ویژه ای برای این موضوع قائل شده و جوانب مختلف آن را پرورش داده است .
حجت الاسلام و المسلمین بیدرام بر ضرورت ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد و افزود: امروزه وقف یکی از بازو های پر توان جهت رفع مشکلات مردم است و اکثر نیات واقفین خیر اندیش در خصوص ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت خصوصاً برگزاری مجالس عزاداری سید الشهدا می باشد که به فرموده امام راحل ریشه اصلی انقلاب اسلامی ایران است.
روح الله بیدرام در انتها گفت: خدمات موقوفات در بخش های اجتماعی از جمله حوزه درمان بر کسی پوشیده نیست و در صد بالایی از مراکز درمانی کشور موقوفه می باشند و هزاران کارکرد دیگر که از موقوفات عاید جامعه و کشور می گردد
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار