• امروز دوشنبه بیست و نهم دی 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

یاد داشت روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان به مناسبت روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه

یاد داشت روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان به مناسبت روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه

متن پیام به مناسبت پنجم ذیقعده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه به شرح زیر است:

 جمعه 6 تیر 1399   45  0      

بسمه تعالی
پنجم ذیقعده در تقویم به عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شده، تکریم امامزادگان ابراز محبت به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است چرا که احترام به فرزندان رسول اکرم (سلام الله علیها)، احترام به خود ایشان است.
امامزادگان در پیشگاه خداوند به خاطر محبوبیت، تقوا و معنویت صاحب قرب و منزلت رفیعی بوده و از جایگاه بالایی برخوردارند.
روز ملی بزرگداشت امامزادگان عظیم الشان که در ایام دهه کرامت در سطح کشور برگزار می شود، اقدامی ارزنده برای معرفی سیره و شخصیت امامزادگان و تبیین معارف شیعی و تکریم مودت اهل بیت (علیهم السلام) است.
بی تردید امامزادگان ظرفیت عظیمی برای ایران اسلامی و جهان اسلام به شمار می روند و بهره مندی از این ظرفیت به منظور تبیین حقایق جهان اسلام و معارف اهل بیت(علیهم السلام) و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن می تواند انقلاب اسلامی و نظام را در برابر هجمه گسترده دشمن بیمه کند.
یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است و در سال های اخیر بحمدالله منویات ایشان محور و مبنای و سرلوحه فعالیت های مختلف سازمان اوقاف در بقاع متبرکه امامزادگان بوده است و در این زمینه، به فضل خدا توفیقاتی هم حاصل شده است.
امروز دیگر این یقین برای مردم عزیز ایران اسلامی حاصل شده که وجود بقاع متبرکه و مزار مطهر این عزیزان جزئی از تاریخ، هویت و فرهنگ این سرزمین کهن و پاسداشت مقام و منزلت امامزادگان به منزله تعظیم و تکریم پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) است.
اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان ضمن قدردانی و تشکر از فعالیت ها، اقدامات و خدمات خادمین امامزادگان و بقاع متبرکه، این روز مبارک را به همه این عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نماید و برای همه آنان آرزوی سلامتی و موفقیت می نماید
انتهای خبر.//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار