• امروز سه شنبه هشتم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پرداختن به مباحث اقتصادی در موقوفات امری ضروری است

پرداختن به مباحث اقتصادی در موقوفات امری ضروری است

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه اصفهان گفت: طرح‌های اقتصادی، توسعه‌ای و عمرانی اوقاف به دنبال بهره‌وری بیشتر و عمل بهتر به نیت واقفان است.

 پنج شنبه 20 شهریور 1399   55  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، امیرحسین اسماعیلی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این نوع وقف‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها توجهی ویژه شده است تا به توسعه اقتصادی وقفیات منجر شود.
وی ادامه داد: در این راستا در مقوله انرژِی‌های تجدیدپذیر از اوایل مرداد پس از انعقاد قرارداد با پیمانکار در ۱۳ نقطه از امامزادگان کار احداث نیروگاه‌های خورشیدی انجام شد و تاکنون بین ۵۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.
معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه اصفهان پیش بینی کرد که میزان برق تولیدی در این نیروگاه‌ها بسته به موقعیت مکانی، میزان تابش آفتاب و دیگر شرایط مربوطه به حدود ۳۵۷ کیلو وات برسد و از نیمه دوم مهر وارد مدار برق سراسری شود.
وی در این رابطه به قراردادی با موسسه رویان برای تولید دام سبک گوشتی اصلاح نژاد شده اشاره و اضافه کرد: این تفاهم نامه از سال گذشته بین امامزاده آقا علی عباس بادرود، موقوفه سلطان حسین صفوی در اصفهان و موسسه رویان با ۵۰۰ راس دام منعقد و پیش‌بینی شده که تا آخر امسال به ۸۰۰ راس برسد.
اسماعیلی پور افزود: در رابطه با افزایش بهره‌وری اقتصادی موقوفات پیشنهاد احداث ۱۲ جایگاه سوخت به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی داده شد و از این تعداد با هفت جایگاه موافقت شد و اکنون در حال گذراندن مراحل صدور مجوز است.
به گفته وی در زمینه طرح‌های گردشگری نیز تا آخر امسال مجوز پنج طرح از سازمان اوقاف برای درج آگهی مزایده و انتخاب سرمایه‌گذار اخذ می‌شود.
معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه اصفهان، این طرح‌های گردشگری را شامل تبدیل کاروانسراهای گبرآباد کاشان، کاروانسرای عباسی ظفرقند، اردستان و نوگنبد نایین برای تبدیل به محل اقامت و موقوفه معادن دیوان و حمام خورشیدی نطنز ذکر کرد.
وی احداث پنج مجتمع تجاری و مسکونی در اصفهان و کاشان را از دیگر طرح‌های اقتصادی و توسعه‌ای اوقاف اصفهان برشمرد و گفت: این طرح‌ها در حال طی کردن مراحل اداری و تهیه نقشه هستند.
اسماعیلی‌پور یادآور شد: در مجموع در سه سال گذشته ۳۶ طرح با کمک سرمایه گذاری بخش خصوصی و موقوفات انجام شده که تاثیرات بسیار مثبت و پرثمری به همراه داشته است.
وی از جمله این طرح‌ها به تبدیل کاروانسرای کوهپایه به هتل، آبگرم ورتون و همچنین تحویل یکصد واحد مجموعه تجاری آقای علی عباس بادرود به آستان و سرمایه‌گذاران برای ساماندهی دستفروشان آن منطقه که روز گذشته صورت گرفت اشاره کرد.
وی با اشاره به ضرورت پرداختن به مباحث اقتصادی در موقوفات گفت: این مهم به دلیل مشکلات نیتی و وقف‌نامه های تنظیم شده توسط خیرن دیر صورت گرفت ولی در زمان حاضر تاثیر بسیار زیادی در تغییر وضعیت نامطلوب برخی موقوفات و رونق بخشی به آنها شده است
انتهای پیام//.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار