• امروز چهارشنبه سی ام مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

شهدا جان خود را وقف کردند

شهدا جان خود را وقف کردند

یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: شهدای ما هر کدام واقف بزرگی بودند که با جان خود وقف کردند و 23 هزار شهید استان اصفهان نشان از میزان توجه به وقف در استان است.

 یک شنبه 6 مهر 1399   21  0      

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام اصغر توسلی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بوده است، او که از سن 14 سالگی و اوایل سال 1366 راهی جبهه شده است در خصوص هدفش از حضور در صحنه‌های جنگ حق علیه باطل اظهار میکند: ما به منظور لبیک به فرامین رهبر کبیر انقلاب که اعلام کردند جبهه نباید خالی باشد اطاعت امر کردیم و به جبهه رفتیم.
این رزمنده که به مدت هشت ماه در جبهه‌ها حضور داشته میگوید: در این دوران در عملیات والفجر هشت و 10، در آزادی حلبچه، در منطقه نهر عرائض در جنوب، در منطقه کردستان و همچنین در عملیات فک فاو حضور داشتم، البته باید توجه داشت که دوران حضور من در جبهه‌ها همزمان با دوران پیروزی و شادمانی سربازان اسلام بود و ما درس های خوبی از آن دوران گرفتیم.
حجت‌الاسلام توسلی که از اصفهان و از لشگر 14 امام حسین علیه السلام به جبهه اعزام شده بود، اضافه می‌کند: دوران حضور من در جبهه بعد از پذیرش قطعنامه بود و 12 روز پس از پذیرش قطعنامه به اصفهان برگشتیم.
او با یادآوری یکی از خاطراتش از یکی از دوستان شهیدش ابراز می‌کند: یکی از دوستانم به نام علیرضا کبیری که تک پسر خانواده و دارای شش خواهر بود قبل از عملیات والفجر 10 از من خواست که با یگدیگر عقد برادری بخوانیم و من با کمال میل پذیرفتم و یکی از روحانیان یکی از سنگرها برای ما عقد اخوت خواند، علیرضا هم 14 ساله بود و قبل از عملیات با یکدیگر قرار گذاشتیم تا هر کدام که شهید شدیم سلام دیگری را به حضرت زهرا (س) برسانیم که علیرضا در این عملیات به مقام شهادت نائل آمد و من ماندم.
این رزمنده هشت سال دفاع مقدس که بر این باور است بچه های دوران دفاع مقدس از باور و معنویت خاصی برخوردار بودند، ادامه می‌دهد: باید ریشه یابی کنیم که چگونه در آن دوران این میزان روحیه ایثار و شهادت بود؟ باید دریابیم که نسل دوران جنگ چگونه تربیت شده بودند؟ باید این امر را ریشه یابی کنیم و نتایج به دست آمده را در بین نسل امروز فرهنگسازی کنیم.
او با بیان خاطره ای دیگر در این باره می‌گوید: صبح یکی از روزهایی که در جبهه بودیم با پوتین‌های تمیز و واکس زده مان روبرو شدیم که یکی از رزمندگان نوجوان این کار را انجام داده بود و نکته قابل توجه این بود که این رزمنده برای برق انداختن پوتین ها از دفترچه کنکور یکی از رزمندگان که از روی ناآگاهی هم بود استفاده کرده بود و آن رزمنده امکان حضور در کنکور را نداشت و علی رغم این اتفاق هیچ برخورد بدی با آن نوجوان انجام نشد.
حجت الاسلام توسلی ادامه می‌دهد: رزمندگان از همه وجود خود می گذشتند، رزمندگان در همه مسایل الگو بودند و الگو خواهند ماند.
او که معتقد است شهادت در واقع وقف جان است، می‌افزاید: اموال جایگزین خواهد داشت اما جان نه، وقف جان را در کشور داشته و داریم و وقف مال برای مردمان ایران امری ناچیز است.
رزمنده هشت سال دفاع مقدس به وجود بیش از 45 هزار رقبه در استان اصفهان اشاره می‌کند و میگوید: شهدای ما هر کدام واقف بزرگی بودند که با جان خود وقف کردند و 23 هزار شهید استان اصفهان نشان از میزان توجه به وقف در استان است
.
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار