• امروز چهارشنبه سی ام مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

در شرایط فعلی باید به کدام یک از سجایای اخلاقی امام رضا(ع) توجه ویژه کرد؟

در شرایط فعلی باید به کدام یک از سجایای اخلاقی امام رضا(ع) توجه ویژه کرد؟

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ویژگی‌های اخلاقی امام رضا (ع) برای الگوبرداری در شرایط فعلی جامعه امروز را تشریح کرد.

 شنبه 26 مهر 1399   4  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام محمد حسین بلک ضمن تسلیت ایام جانسوز رحلت پیامبر اکرم (ص) و امام رضا (ع) با تاکید بر اینکه صفحه به صفحه زندگی همه امامان معصوم (ع) برای همه انسان‌ها درس آموز و موجباتی برای الگو و اسوه پذیری است، اظهار کرد: در این بین به دلیل قرار رفتن بارگاه مطهر امام رضا (ع) در کشور مردم ایران پیوند عمیق‌تری با این امام بزرگوار دارند.
وی با بیان اینکه چنانچه سجایایی اخلاقی را در جامعه ریشه یابی کنیم، بسیاری از داشته‌ها و سرمایههای ما مرهون وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در کشور است، ادامه داد: در اقصی نقاط کشور که نور ولایت اهل بیت و صدای عقاید اسلامی به گوش می‌رسد از برکات امامان معصوم (ع)است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه حس نوعدوستی و دست بخشایش‌گر امام رضا (ع) همواره زبانزد بوده است، ابراز داشت: این سجیه اخلاقی امروز برای ما ضروری است و در شرایط فعلی باید به این منش و رفتار توجه کرد و آن را الگوی زندگی برای خودمان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه یکی از برداشت‌های خوبی که میتوانیم از وجود آستان پر برکت امام رضا (ع) در کشور داشته باشیم استفاده همه خانواده‌های ایرانی از برکت وجود ایشان است، ادامه داد: هیچ خانهای در ایران نیست که از کرامت امام رضا (ع) بی بهره مانده باشد، امام رضا (ع) همراه در همه گرفتاری‌‌های ما گره گشا بوده است و خواهد بود.
حجت‌‌الاسلام بلک گفت: در این زمینه باید از امام رضا (ع) الگو بگیریم و همواره با دستان خود گرهی از مشکلات مردم بگشاییم.
وی با بیان اینکه امام رضا (ع) با تواضع خود در برابر مردم نمونه بارز و آشکار مهربانی بود، ادامه داد: باید این رفتار را نیز از امام رضا (ع) برداشت کنیم تا موجب افزایش مهر و محبت در جامعه شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه انس امام رضا (ع) با قرآن کریم نیز از دیگر خصوصیات بارز امام رضا (ع) بوده است، افزود: امام رضا (ع) هر سه روز یکبار قرآن را به صورت کامل ختم می کردند که این امر نیز می‌تواند الگوی خوبی برای ما باشد.
وی افزود: در شرایط فعلی زیارت از راه نزدیک دشوار شده و به همه مسلمانان توصیه می کنم علاوه بر توسل بر حضرت امام رضا (ع) رعایت موارد بهداشتی را داشته‌ باشیم تا آسیب کمتری را در کشور ببینیم، از سویی توسلات را در محدودههای صحیح داشته باشیم و از سوی دیگر هم به کادر درمان کمک کنیم.
انتهای پیام// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار