• امروز پنج شنبه بیست و سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پیام تبریک روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)

پیام تبریک روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)

روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) پیامی صادر کرد :

 سه شنبه 14 بهمن 1399   32  0      


متن پیام بدین شرح است :

بارالها، وجودمان را از دریای بیکران صاحب کوثر سیراب ساز

درهای آسمان به رحمت گشوده شد، جهان لبریز از عطر یاس های سپید، بیستمین روز از ماه جمادی الثانی را به نظاره نشست و زمین میزبان نگاه آسمانی گل سرسبد آفرینش، تداوم بخش سلسله ی خوبی ها، ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) شد .

نامگذاری روز میلاد آن بانوی بی همتا به عنوان روز مادر و روز زن ، تقارنی است شایسته، تقارنی که از یک سو ناظر به مقام رفیع مادران و زنان است و در یک نگاه نیز یاد آور اهمیت و ضرورت توجه به آموزه های اخلاق و منش فردی و اجتماعی بانوی دوعالم حضرت فاطمه الزهرا (س) و جایگاه ارزنده زن و مادر در فرهنگ اسلامی است

براستی حضرت زهرای مرضیه(س) نه تنها برای زنان، بلکه الگویی برای تمامی انسانها و مروّج شهامت، شجاعت، حق آوری، حق مداری و دفاع از حقانیت بودند .

دین اسلام، در چنین فضای تاریک و محیط سرشار از جهل و خفقان ظهور کرد و برای ارزش بخشیدن به اصالت انسانی انسان ها، اعم از زن و مرد، به پا خاست و این بانوی بزرگوار به عنوان یک نماد بزرگ و تاریخی تاکنون همانند چراغی برای جایگاه زن در حال درخشش است .

این دین آسمانی، زن را به مرتبه ای از احترام و عزت رسانید، به گونه‌ای که پیامبر خدا بر دست دختر خویش بوسه زد و در کتاب آسمانی، فرا گرفتن دانش، دوشادوش مرد و برابر با او برای زنی که تا دیروز زنده به گور می‌شد، جزو فرائض و واجبات شمرده شد .

زن، همه سرفرازی و عزت و شرافت خود را از اسلام و مولود مبارکش زهرا (س) دارد، گفت: عالی ترین نمونه شخصیت فرهنگی و معنوی و سرشار از اصالت زن مسلمان، در وجود الگوی تربیتی اسلام، فاطمه زهرا (س) ظهور کرد .

ولادت باسعادت و فرخنده اسوه زنان و مادران، حضرت فاطمه زهرا(س) ، دخت نبی مکرم اسلام (ص) و روز بزرگداشت مقام زن و مادر را به تمام مسلمین به ویژه بانوان گرانقدر در سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار