• امروز شنبه نهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

22 مرکز بهداشتی در اصفهان موقوفه است

22 مرکز بهداشتی در اصفهان موقوفه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در حال حاضر 22 مرکز بهداشتی در استان اصفهان و در محدوده فعالیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موقوفه است.

 شنبه 25 بهمن 1399   13  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، طاهره چنگیز در دیدار با حجت الاسلام محمدحسین بلک، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تبریک دهه فجر با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به واسطه اینکه در کنار امر آموزش و پژوهش وظیفه بهداشت و درمان 22 شهرستان اصفهان را برعهده دارد، اظهار داشت: بر این اساس ارتباط و تعامل زیادی با همه دستگاه‌ها و به ویژه اوقاف داریم.
وی با بیان اینکه تا قبل از شیوع کرونا نیز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و همچنین دیگر استان‌ها هر ساله با بیماری‌های واگیردار و اقدامات پیشگیرانه و مداخله به موقع در خصوص مدیریت این بیماری‌ها انجام شده است، ابراز داشت: در حال حاضر یک هزار و 200 مرکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که 22 مرکز با اوقاف مشترک است که البته دو مرکز در آران و بیدگل است و در محدوده فعالیت ما نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در برخی از مراکز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درآمدی ندارد، ادامه داد: برای مثال در زمینه مرکز اورژانس شهرضا برای ما درآمدی وجود ندارد اما اوقاف درخواست اجاره کرده که این امر برای ما امکان پذیر نیست و باید این امر به صورت ریشه‌ای حل شود.
وی با بیان اینکه ضروری است شفاف سازی در زمینه روند بهره برداری از موقوفات حوزه بهداشت و درمان ایجاد شود، گفت: در این زمینه باید مشخص شود که چگونه قرار است در زمینه بهداشت و درمان در موقوفات هزینه شود.
چنگیز با بیان اینکه امسال ما نیاز به 220 میلیارد تومان اعتبار برای تامین هزینه‌هایمان داریم، اضافه کرد: در این زمینه برای پرداخت مطالبات اوقاف اعتباری در دست نداریم و باید در این زمینه بازنگری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مرکز بهداشت شهرضا موقوفه است، ادامه داد: این مرکز دو هزار و 864 متر است و برای پذیره آن درخواست 700 میلیون تومان شده است که آن را تعیین تکلیف خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه پذیره اماکن موقوفه مورد استفاده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را نداریم، افزود: در این زمینه در خصوص پرداخت اجاره بهای موقوفات برنامه ریزی خواهیم داشت
.
انتهای خبر
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار