• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

نامگذاری یکی از میادین مبارکه به نام وقف/طرح آرامش بهاری در 3 امامزاده برگزار می‌شود

نامگذاری یکی از میادین مبارکه به نام وقف/طرح آرامش بهاری در 3 امامزاده برگزار می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه گفت: درخواست نامگذاری وقف برای یکی از میادین اصلی شهر مبارکه به شورای این شهر ارائه شده است.

 پنج شنبه 12 فروردین 1400   4  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، سیروس منتظم با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه شهرستان مبارکه اظهار داشت: طرح آرامش بهاری در امامزادگان حلیمه خاتون کرکروند، عزالدین و امامزاده شاه سلیمان در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه شهرستان مبارکه در مجموع 17 امامزاده دارد، ابراز داشت: در پنج امامزاده فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با قدرت بیشتری برگزار میشود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه با بیان اینکه برپایی سفره‌های هفت سین ومراسم تحویل سال در همه امامزادگان شهرستان انحام شده است، افزود: خیمه‌های معرفت و اعزام مبلغان را در سه امامزاده شهرستان داشتیم که البته با توجه به قرار گرفتن مبارکه در وضعیت نارنجی کرونا فعالیت این خیمهها محدود شد.
وی با بیان اینکه توزیع بسته‌های معیشتی و تبرکات مهدوی را در امامزادگان شهرستان داشتهایم، گفت: به دلیل اینکه این اقدام توسط هیئت امنا دنبال شده است هنوز آماری از تعداد بسته‌های تهیه شده در دست نیست.
منتظم گفت: پخت غذای گرم نیز در امامزادگان و به ویژه امامزاده نصرالدین محمد و حلیمه خاتون انجام شده است و همچنان ادامه دارد.
وی همچنین به توزیع 30 بسته معیشتی قبل از تحویل سال برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و روحانیان نیازمند اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی هر یک از این بسته ها 250 هزار تومان بوده و سعی کردیم به افراد نیازمند واقعی تقدیم کنیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه در ادامه به پیشنهاد نامگذاری یکی از میادین شهر مبارکه به نام وقف اشاره کرد و گفت: این درخواست به شورای شهر و شهرداری این شهر ارائه شده است.
وی در ادامه با اشاره به لزوم معرفی واقفان زن مبارکه اظهار داشت:  در این زمینه وقف نامه‌ای از بانویی داریم که دارای 800 سال قدمت است و باید این واقفان را به همه مردم بشناسانیم.
منتظم در ادامه با بیان اینکه بخش زیادی از موقوفات شهرستان مبارکه در اراضی کشاورزی است، ادامه داد: در این زمینه با جهادکشاورزی و منابع طبیعی رایزنی‌هایی را برای احیای موقوفات داشتیم و به زودی در این زمینه تحولات خوبی را شاهد بودیم.
وی با بیان اینکه برای تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های موقوفه شهرستان نیز با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان رایزنی داشتیم که به صورت شفاهی موافقت خود با این موضوع را اعلام کردهاند و قرار است در جلسه آینده در این زمینه به نتیجه نهایی برسیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه با بیان اینکه در سال گذشته 36 سند جدید برای موقوفات شهرستان مبارکه صادر شده است، ابراز داشت: سه مورد از این اسناد مربوط به زمین‌های کشاورزی بود که این امر را میتوان موفقیت بزرگی دانست.
وی دریافت سند امامزاده حلیمه خاتون را از جمله اسناد دریافتی در سال گذشته اعلام کرد و گفت: موقوفه آقای جوکار و خانم جهان رحیمی که یک باب منزل مسکونی و دو باب مغازه تجاری بوده وموقوفه علی همت قهنوی به میزان 11 هزار و 162 متر مربع از دیگر موقوفات سند دار شده در سال گذشته بود که همه این موقوفات منفعتی بوده است.
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار