• امروز یک شنبه بیست و نهم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

صدور 188 سند برای رقبات فریدن/51 موقوفه نقشه برداری شد

صدور 188 سند برای رقبات فریدن/51 موقوفه نقشه برداری شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فریدن گفت: در سال گذشته 188 سند برای رقبات منطقه فریدن صادر شده اما برای تحقق کامل این امر نیازمند نیروی انسانی بیشتری هستیم.

 سه شنبه 17 فروردین 1400   7  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام رضا ابراهیمی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در نوروز امسال در امامزادگان شهرهای منطقه فریدن به دلیل شیوع کرونا به صورت کامل برگزار نشد، اظهار داشت: در این زمینه تنها نظافت را در همه امامزادگان داشتیم و مراسم تحویل سال جدید را نیز در بقعه امامزاده ابراهیم شهر رزوه برگزار کردیم.
وی افزود: همچنین برای جشن نیمه شعبان امامزاده عبدالله شهر دامنه برنامه حضوری برگزار شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه فریدن با بیان اینکه بر اساس دستور فرمانداری اجازه بازگشایی امامزادگان را نداشتیم، اضافه کرد: از این رو فعالیت‌ها در این طرح بسیار محدود بود.
وی با بیان اینکه در زمینه وقف جدید یک مورد وقف داشتیم، ادامه داد: این وقف در حال ثبت است که پس از ثبت نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.
حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته 188 سند جدید برای رقبات منطقه فریدن دریافت شده است، ادامه داد: مهم ترین رقبه موقوفه "مک الدین" دارای 500 هکتار مساحت است که ارزش ریالی حدود 75 میلیارد تومان دارد و روستاهای مک‌الدین علیا، مک‌الدین سفلی و خشک آبخور در محدوده این موقوفه قرار دارند.
وی افزود: هدف از دریافت سند این موقوفه حل اختلافات موجود با اداره منابع طبیعی بوده و منابع طبیعی بخش زیادی از این موقوفه را در تصرف خود داشت و امکان اجرای نیت واقف وجود نداشت.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه فریدن افزود: برای 36 رقبه نیز سند دفترچه‌ای به تک برگی تبدیل شده است.
وی با اشاره به نقشه برداری از 50 رقبه در منطقه فریدن برای صدور سند گفت: هنوز حدود 45 درصد از رقبات این منطقه که در اوقاف اطلاعات آنها موجود است سند ندارند.
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار