• امروز پنج شنبه بیست و سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف بسیار مثبت است/لزوم آموزش جامع داوران قرآن در کشور

فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف بسیار مثبت است/لزوم آموزش جامع داوران قرآن در کشور

داور بین المللی مسابقات قرآن کریم گفت: اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه فعالیت‌های قرآنی بسیار مثبت است و میتواند به ارتقای سطح آموزش و یادگیری قرآن کمک قابل توجهی داشته باشد.

 دوشنبه 23 فروردین 1400   13  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، غلامرضا شاه میوه اصفهانی با بیان اینکه به طور کلی در دورانی که مسابقات قرآن برگزار می‌شود، سازمان اوقاف مهمترین مسابقات ملی و بین المللی را برگزار کرده است، اظهار داشت: طی یک دهه اخیر این سازمان در کنار برگزاری مسابقات برگزاری محافل قرآنی و دوره‌های آموزشی را نیز در دستور کار قرار داده است.
وی ابراز داشت: ارزیابی ما از فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف بسیار مثبت است.
این داور بین المللی قرآن با اشاره به چالش‌های فعالیت‌های قرآنی در بحران شیوع کرونا گفت: در این دوران بسیار از محافل قرآنی تعطیل شده و تعداد اندکی نیز به صورت مجازی برگزار میشود وباید از این ظرفیت بیش از گذشته استفاده شود تا ارتباط اساتید و دانش آموختگان حوزه قرآنی حفظ شود.
وی با بیان اینکه مهم ترین چالش پیش روی جامعه قرآنی کاهش شدید تعداد محافل قرآنی است، ادامه داد: از سویی باید توجه داشت که آموزش قرآن نیز در کشور به صورت جامع دنبال نمی‌شود و در همه بخشها نسبت به این امر اقدام می‌کنند و این امر نیازمند ایجاد وحدت رویه است.
شاه میوه اصفهانی با بیان اینکه در بخش‌های صوت، لحن، وقف و ابتداء و دیگر موارد نیازمند تعریف جامعی در زمینه آموزش مفاهیم هستیم، ادامه داد: در این زمینه باید برنامه‌ریزی جدی دنبال شود.
وی با بیان اینکه بودجه‌های دولتی در مباحث قرآنی نیز کم است، ابراز داشت: این بودجه ها به میزان یک دهم 10 سال اخیر رسیده است و این امر تاثیر بسزایی در عملکرد موسسات قرآنی و فعالان این عرصه دارد.
ناظر سازمان اوقاف و امور خیریه در آزمون شبیه سازی و ساماندهی داوران قرآن کریم در استان اصفهان در ادامه در خصوص سطح کیفی و علمی داوران قرآنی در این استان ابراز داشت: طی 6 سال اخیر توسط سازمان اوقاف و امور خیریه و دیگر نهادها دوره‌های آموزشی در این زمینه برگزار شده که جهش خوبی را در سطح سواد داوران قرآنی ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: داوران قرآن به روز شده‌اند اما کافی نیست و باید روند آموزشی و به روز رسانی سطح سواد داوری قرآن به صورت علمی و سازمان یافته دنبال شود و از رفتارهای رفاقت‌گونه در این زمینه کاسته شود.
شاه میوه اصفهانی با بیان اینکه برگزاری آزمون ساماندهی و ارزیابی داروان قرآنی می‌تواند گامی موثر برای ارتقای داوری قرآن باشد، اضافه کرد: با این اقدام می‌توان آموزش های یکسانی را به داوران ارائه کرد تا اختلاف نظرات در داوری مسابقات به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه داوری قرآن نوعی قضاوت است و افراد دارای پختگی اجتماعی و فردی می‌توانند نسبت به این امر اقدام کنند، ابراز داشت: بر این اساس برای داوری مسابقات شهرستانی حداقل 25 سال سن و برای مراحل استانی و کشوری حداقل 32 سال را در نظر گرفته اند که این امر در مرحله بین‌المللی بیش از 50 سال است.
این داور بین المللی قرآن با بیان اینکه طرح ساماندهی داوران نخستین اقدام در راستای سطح سنجی داوران قرآنی در کشور است، گفت: هر کس بتواند از فیلترهای این مسابقات عبور کند می‌تواند قابل اعتماد باشد.
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار