• امروز پنج شنبه بیست و سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

طرح ضیافت الهی در 49 بقعه شاخص اصفهان برگزار می‌شود

طرح ضیافت الهی در 49 بقعه شاخص اصفهان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری غیر حضوری طرح «ضیافت الهی» در 49 بقعه شاخص استان اصفهان خبر داد.

 سه شنبه 24 فروردین 1400   17  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، ولی‌الله روان با اشاره به برنامه‌های «طرح ضیافت الهی» در استان اصفهان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در این زمینه باید توجه داشت که مصوبات ستاد ملی کرونا برای اجرای امور الزام آور و فصل الخطاب تصمیمات کلان است.
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط ویژه موج چهارم کرونا و تغییرات رنگ بندی وضعیت کرونا جدولی طراحی شده و بر اساس آن فعالیت شهرستان‌های مشخص شده است، ابراز داشت: چنانچه وضعیت رنگ بندی شهرها نیز تغییر کند همه فعالیت‌ها بر اساس جدول تعریف شده خواهد بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه برگزاری مراسم مذهبی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و بازگشایی درب امامزادگان نیز تابع مصوبات است.
وی با بیان اینکه در استان اصفهان همه شهرها در وضعیت قرمز و نارنجی هستند، ابراز داشت: برگزاری هر نوع مراسم در استان ممنوع است.
حجت الاسلام روان با بیان اینکه زمان اجرای طرح ضیافت الهی از 25 فروردین تا 24 اردیبهشت ماه مشخص شده است، افزود: فضاسازی و نظافت بقاع را در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه پخش تلاوت قرآن، اذان و مناجات با رعایت حال همسایگان در طرح ضیافت الهی در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: همچنین برای پخش در برنامه‌های صدا و سیما نیز برنامه ها به صورت زنده و تولیدی را خواهیم داشت.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در فضای مجازی و در کانال «شمیم افق» جذب حداکثری مخاطبان را در این ایام داریم، تصریح کرد: تولید محتوا برای انتشار در این فضا نیز در دستور کار است.
وی با بیان اینکه برنامه‌های قرآنی پیش بینی شده در این ایام بیشتر در زمینه پخش از شبکه‌های صدا و سیما است، اضافه کرد: بر این اساس ترتیل خوانی و جزء خوانی در دستور کار است که از امامزاده نرمی و امامزاده هلال ابن علی آران و بیدگل اجرا و امامزاده ابوالعباس خوراسگان اصفهان تولید و پخش خواهد شد.
حجت الاسلام روان با بیان اینکه برگزاری جلسات تفسیر، تابع شرایط کرونا است، ادامه داد: بر اساس این شرایط روند برگزاری این مراسم به شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد.
وی با بیان اینکه پخش اذان در امامزادگان استان اصفهان در ایام ماه مبارک رمضان با استفاده از ظرفیت قاریان قرآن و مداحان انجام شود، اضافه کرد: سعی داریم مناسبت‌های ماه مبارک رمضان را نیز گرامی داریم و مطابق با دستورات ستاد ملی کرونا برنامه‌ریزی کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه طرح سفره‌های افطاری بیرون بر را در ماه مبارک رمضان در امامزادگان اجرایی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه برای شب‌های قدر نیز بر اساس شرایط حاکم بر استان عمل خواهیم کرد، گفت: برگزاری نماز سعید عید فطر نیز در امامزادگان بر اساس شرایط کرونایی برنامه‌ریزی خواهد شد.
حجت الاسلام روان با بیان اینکه در 49 بقعه شاخص برگزاری برنامه ضیافت الهی برگزار می‌شود که با توجه به وضعیت کنونی همه برنامه‌ها به صورت غیرحضوری خواهد بود.
وی با اشاره به بسته های معیشتی در قالب افطار نیز گفت: در شهرستان آران و بیدگل برای این امر یک هزار بسته را در دستور کار  دارند.
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار