• امروز پنج شنبه بیست و سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

مسلمانان با آمادگی وارد ماه رمضان شوند/وقف مشارکتی قرآن در اصفهان ثبت می‌شود

مسلمانان با آمادگی وارد ماه رمضان شوند/وقف مشارکتی قرآن در اصفهان ثبت می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ضروری است مسلمانان با آمادگی کامل وارد ماه مبارک رمضان شوند.

 چهارشنبه 25 فروردین 1400   22  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام محمد حسین با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان و تبریک این ایام اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت الهی برای همه انسان‌ها به ویژه مسلمانان است تا در دامان معنویت این ماه قرار گیرند.
وی افزود: آغاز سال معنوی هر مسلمانی به قولی ماه مبارک رمضان است همانطور که آغاز طبیعت و سال جدید، ایام نوروز است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مزیت‌های ماه مبارک رمضان مسلمانان را آماده می‌کند تا بتوانند مسیر کمال را بهتر طی کنند و دل‌های آماده تری را داشته باشند، اضافه کرد: در این ماه الطاف خداوند بیشتر است و دام‌های شیطان در حداقل میزان خود پهن می‌شود چرا که بساط خورد و خوراک برچیده و محدود می‌شود و زمینه برای رشد معنوی همه انسان‌ها فراهم است.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی که همه مردم جهان و به ویژه جوامع انسانی درگیر کرونا شده است، ادامه داد: در این ایام باید بیش از گذشته به مبداء آفرینش و خداوند توجه داشته باشیم و از این فرصت برای برداشته شدن بلاها تلاش کنیم.
حجت الاسلام بلک با بیان اینکه توصیه می‌کنم که همه با آمادگی وارد ماه مبارک رمضان شوند، ادامه داد: برای خودمان مشخص کنیم که در این ماه چه میزان به برپایی نماز اول وقت توجه خواهیم داشت و چقدر در برپایی نماز جماعت حتی در منزل تلاش می‌کنیم.
وی با بیان اینکه برگزاری نماز جماعت در خانه نیز ثواب بسیاری دارد، گفت: در این ماه مبارک قرائت قرآن نیز بسیار تاکید شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه توجه به نیازمندان و اقشار ضعیف نیز از دیگر موارد قابل توجه در ماه مبارک رمضان است، تصریح کرد: بر اساس فرمایشات حضرت محمد (ص) بهترین کار در ماه مبارک رمضان اجتناب از گناهان است و همه مسلمانان باید به این امر توجه داشته باشند.
وی با بیان اینکه در ماه رمضان با توجه به شرایط فعلی کشور و استان اصفهان باید نسبت به اجرای مناسبات مذهبی تابع دستورات ستاد مقابله با کرونا باشیم، ادامه داد: بر این اساس برنامه‌ریزی‌های به گونه‌ای است که همه برنامه‌ها به صورت غیرحضوری برگزار شود.
حجت الاسلام بلک تصریح کرد: این برنامه‌ها شامل مناجات خوانی، جمع خوانی قرآن و بحث‌های تفسیری است که در امامزادگان شاخص استان برگزار خواهد شد که پیگیر پخش این برنامه‌ها از صدا و سیما هستیم.
وی با بیان اینکه بسته‌های معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان در قالب طرح ضیافت الهی از جمله برنامه‌های اجتماعی اوقاف است، ابراز داشت: در کشور 110 هزار بسته تهیه خواهد شد که بخشی از آن نیز سهم استان اصفهان خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه ثبت وقف مشارکتی در حوزه قرآن نیز در استان اصفهان در ایام ماه مبارک رمضان در دستور کار است، ابراز داشت: تا پایان ماه مبارک رمضان زمینه ثبت این وقف را فراهم خواهیم کرد.
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار