• امروز پنج شنبه بیست و سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

کارگاه بزرگ صنایع دستی اصفهان در خوانسار راه‌اندازی می‌شود

کارگاه بزرگ صنایع دستی اصفهان در خوانسار راه‌اندازی می‌شود

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: راه‌اندازی کارگاه بزرگ صنایع دستی استان اصفهان در حمام تاریخی خوانسار بهره برداری می‌شود.

 یک شنبه 5 اردیبهشت 1400   8  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، امیر حسین اسماعیلی پور با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» اظهار داشت: در سال جاری همچون سال‌های گذشته رئوس برنامه‌های اوقاف از سوی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ابلاغ می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال جاری بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اولویت برنامه‌های اوقاف در سال جاری تامین نیازهای عموم مردم از قبیل گوشت، طیور و محصولات کشاورزی است، ابراز داشت: بر این اساس دو پروژه در استان اصفهان برای تامین گوشت اجرایی شده که یکی از آنها مزرعه شماره دو چاه آب امامزاده آقا علی عباس (ع) است که با ۸۰۰ راس دام در حال بهره برداری است.
معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان پروژه دوم پرورش دام اوقاف اصفهان در کوهپایه در حال انجام است، تصریح کرد: این پروژه در موقوفه سلطان حسین صفوی معروف به فشارک کهنه که مزرعه پسته، پرورش شترمرغ، دام، تولید ماهی سردآبی با حضور سرمایه‌گذار به مجوز رئیس سازمان اوقاف در دست بهره‌برداری است.
تولید نهال در زمین ۱۲ هکتاری تیران و کرون
وی با اشاره به طرح های کشاورزی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز گفت: یکی از این پروژه‌ها مزرعه تولید دام سبک یک هزار راسی در اردستان است و دیگری تولید نهال در شهرستان تیران و کرون روستای دولت‌آباد است که در زمین ۱۲ هکتاری با دریافت مجوز در دست بهره‌برداری است.
اسماعیلی پور همچنین به بهره‌برداری از نیروگاه‌های خورشیدی در بقاع متبرکه استان اصفهان اشاره کرد و ابراز داشت: در ۱۲ بقعه اجرای این طرح را داشته‌ایم که ۳۰۰ کیلووات برق تولید می‌کنند.
راه‌اندازی پنج نیروگاه خورشیدی جدید در بقاع متبرکه اصفهان
وی با بیان اینکه برای سال جاری اجرای نیروگاه‌های خورشیدی را در پنج امامزاده استان در دستور کار داریم، ابراز داشت: از این نیروگاه‌ها ۴۰۰ کیلووات برق تولید خواهد شد.
معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: برای بهره برداری از این نیروگاه ها مجوز لازم از شرکت برق دریافت شده و به استعلام گذاشته شده و تا خرداد به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به پروژه‌های گردشگری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: در این زمینه در شهرستان نطنز دو پروژه پیش بینی شده بود که برای استعلام به سازمان اوقاف ارسال شد.
حمام تاریخی خورشید نطنز احیا می‌شود
اسماعیلی پور با بیان یکی از این پروژه‌ها حمام تاریخی خورشید بوده که مجوز فعالیت دریافت کرد، اضافه کرد: همچنین حمام پنجاهه نایین نیز در این راستا مجوز دریافت کرده و در حال بهره برداری است.
وی راه‌اندازی کارگاه صنایع دستی در حمام تاریخی شهرستان خوانسار را از دیگر پروژه‌های در دستور کار سال جاری معاونت بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اعلام کرد و گفت: در این کارگاه مجموعه ای از همه صنایع دستی استان اصفهان قرار خواهد. گرفت.
معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: بر اساس اعلام مجوز سازمان اوقاف و امور خیریه باید این پروژه از طریق مزایده واگذار شود.
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار