• امروز پنج شنبه بیست و سوم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

هزینه‌های پرورش دام افزایش یافته است/وضعیت منابع آبی اجازه توسعه مزارع خوراک دام را نمی‌دهد

هزینه‌های پرورش دام افزایش یافته است/وضعیت منابع آبی اجازه توسعه مزارع خوراک دام را نمی‌دهد

رئیس پژوهشکده زیست و فناوری رویان اصفهان گفت: هزینه‌های پرورش دام افزایش یافته است و نمی‌توان با توجه به وضعیت منابع آبی در استان نسبت به توسعه مزارع خوراک دام اقدام کرد.

 یک شنبه 12 اردیبهشت 1400   12  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، محمد حسین نصر اصفهانی در جلسه ویدئوکنفرانسی با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با ارائه گزارشی در زمینه فعالیت‌های صورت گرفته در مزرعه پرورش دام امامزاده آقا علی عباس (ع) بادرود اظهار داشت: پژوهشکده رویان این مجموعه را با 142 راس میش، 34 راس بره و پنج راس قوچ و با مبلغ قرارداد دو میلیارد و 45 میلیون تومان جمع کل موجودی اولیه دو میلیارد و 594 میلیون تومان برآورد شد.
وی با بیان اینکه بعد از فراز و نشیب‌ها و اقدامات صورت گرفته در حال حاضر این مجموعه دارای 430 راس میش، 10 قوچ، 135 بره نر و 196 بره ماده است، ادامه داد: زیرساخت‌های زیادی نیز در این مجموعه ایجاد شده که از آن جمله می توان به تجهیزات پایش تصویری و تولید خوراک دام اشاره کرد.
رئیس پژوهشکده زیست و فناوری رویان اصفهان اضافه کرد: در مجموع دو میلیارد و 342 میلیون تومان در این مجموع موجود داریم، همچنین باید توجه داشت که در حال حاضر با این هزینه‌های انجام شده گونه هایی را تولید کرده ایم که با استفاده از لقاح مصنوعی و ظرفیت اسپرم نژادهای مختلف به دست آمده است و همه این‌ها بارور هستند.
وی با بیان اینکه 400 راس دام بارور هستند و بره ها برای رسیدن به دام پروری نیاز به گذر زمان دارند، ادامه داد: برای این امر در صدد اجاره زمینی هستیم که بتوانیم برای تامین علوفه این دام‌ها اقدام کنیم.
نصراصفهانی با بیان اینکه هزینه‌های جاری و حقوق 400میلیون تومان برآورد شده تصریح کرد: باید توجه داشت که در مجموع تا 6 ماه آینده 800 میلیون تومان افزایش سرمایه خواهیم داشت و تا شهریور ماه به سودآوری
 
خواهیم رسید.
وی در
ادامه با اشاره به هزینه‌های بالای تغذیه و پرورش دام تصریح کرد: این امر منجر به افزایش هزینه‌ها شده و این در حالی است که هزینه فروش محصولات افزایش چندانی نداشته است.
رئیس پژوهشکده زیست و فناوری رویان اصفهان با بیان اینکه در استان اصفهان پتانسیل‌های خوبی را برای پرورش دام و ایجاد مزارع مناسب نداریم، ادامه داد: از این رو ما این آمادگی را داریم که در دیگر استانها نیز با اوقاف همکاری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ارزش دام اصلاحی رو به افزایش است، ادامه داد: این در حالی است که نیاز به زیرساخت کاشت بیشتری داریم و در اصفهان این ظرفیت را نداریم.
نصراصفهانی با بیان اینکه باید تعدادی از دام را از مرکز بادرود خارج کنیم، ادامه داد: می‌توان در این زمینه بهره برداری خوبی را داشته باشیم.
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار