• امروز سه شنبه یکم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: تغییر کاربری موقوفات کاشان برای بهره برداری در زمینه مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دستور کار است.

 شنبه 8 خرداد 1400   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مسلم محمود زاده با اشاره به مهم ترین برنامه های اوقاف کاشان در سال جاری در زمینه سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری بهتر از موقوفات کاشان اظهار داشت: در حال حاضر بررسی موقوفات در زمینه سرمایه‌گذاری ها هستیم و به زودی بسته سرمایه‌گذاری در موقوفات کاشان را ارائه خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه سال گذشته عمده سرمایه‌گذاری‌ها در موقوفات کاشان در زمینه پنل‌های خورشیدی بوده است، تصریح کرد: در این راستا باید توجه داشت که موقوفات شهرستان کاشان در زمینه مجتمع‌های تجاری نیز ظرفیت بالایی دارد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان با بیان اینکه تغییر کاربری موقوفات نیز از دیگر برنامه‌های سال جاری در این شهرستان است، تصریح کرد:‌با این تغییر کاربری‌ها می‌توان از محل درآمد موقوفات در وقف‌های دیگر سرمایه‌گذاری کرد.
وی با بیان اینکه قابلیت کشاورزی مکانیزه و کشت گلخانه‌ای نیز در کاشان وجود دارد، گفت: تحقق همه این امور مستلزم استعلام زمین‌های موقوفه در شهرستان است.
محمودزاده با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و 340 موقوفه در کاشان وجود دارد، ادامه داد: این تعداد موقوفه  9 هزار و 25 رقبه دارند که دو هزار و 351 رقبه مسکونی، 860 رقبه تجاری،77 رقبه اداری،75 رقبه آموزشی و سه هزار و 143 رقبه کشاورزی است.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و 54 رقبه مذهبی نیز در کاشان وجود دارد، ابراز داشت:مابقی رقبات نیز با کاربری‌های مختلف صنعتی، بهداشتی و ... است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان با اشاره به اینکه برای ثبت موقوفات جدید در شهرستان کاشان تبلیغ و اطلاع رسانی مستمر را در دستور کار داریمف تصریح کرد: در این زمینه نیازهای روز جامعه را در شهرستان کاشان احصاء کرده و برای ثبت موقوفات جدید در اختیار واقفان قرار می‌دهیم.
وی احیای موقوفات را نیز از دیگر برنامه‌های اوقاف کاشان در سال 1400 اعلام کرد و ابراز داشت: در این راستا سال گذشته 12 وقف احیا شد و دو وقف جدید نیز ثبت شد.
محمودزاده اضافه کرد: موقوفه  علی فرهنگ در قالب منزل مسکونی دو طبقه با ارزش 2.5 میلیارد تومان با پنج نیت تامین جهیزیه، کمک به جبهه های مقاومت، کمک به افراد بی بضاعت و ایتام، نشر فرهنگ و معارف قرآنی و جشن عید غدیر به ثبت رسیده است.
وی گفت: موقوفه دیگر ثبت شد در سال گذشته زمین کشاورزی با نیت روضه خوانی بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان اضافه کرد: امسال نیز یک وقف جدید در قالب یک زمین و منزل مسکونی با نیت ساخت مسجد وقف شد که واقف مسجد را بنا کرده و به ثبت رسانده است.
وی تصریح کرد: کمک به ازدواج، کمک به بخش بهداشت و درمان و وقف با نیت قرآنی در کاشان نیازهای اصلی است که واقفان باید به آن توجه داشته باشند.
 
انتهای خبر // 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار