• امروز چهارشنبه دوم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

اداره کل اوقاف استان اصفهان در رسانه ها

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود: سه موقوفه جدید در بن رود ثبت شده است/ظرفیت‌های گردشگری موقوفات نیاز به حضور سرمایه‌گذاران دارد

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود: سه موقوفه جدید در بن رود ثبت شده است/ظرفیت‌های گردشگری موقوفات نیاز به حضور سرمایه‌گذاران دارد

مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه موقوفه جدید در منطقه بن رود به ثبت رسیده است.

 سه شنبه 11 خرداد 1400   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، امرالله اصغری ورزنه با اشاره به ثبت سومین وقف جدید رد سال جاری در اداره اوقاف بن رود و جرقویه علیا اظهار داشت: واقف مرضیه صادقی خارائی با حضور در دفتر اوقاف و امور خیریه مستقر در بخش جرقویه علیا 150 مترمربع زمین را برای ساماندهی بقعه صالح روستای خارا وقف کرد که این موقوفه در  سامانه جامع بانک اطلاعات مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شد.
وی افزود: این سومین وقف جدید در این بخش است که در سال جاری به ثبت رسیده است.
مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود در ادامه در خصوص پروژه‌های سرمایه گذاری موقوفات این بخش در سال گذشته ابراز داشت: تکمیل کاروانسرای شاه عباسی ورزنه به عنوان هتل، اقامتگاه و رستوران سنتی  از سال 99 در دستور کار قرار داشته و امسال بهره برداری خواهد شد.
وی با اشاره به احداث گلخانه بر روی عرصه موقوفه کریم بن محمد به مساحت چهار هزار مترمربع در سال 99 نیز گفت: تعمیر، مرمت و بازسازی آب انبار حاج میرزای ورزنه نیز توسط بخش خصوصی و تبدیل به رستوران سنتی و چایخانه هم در سال گذشته انجام شده است.
اصغری با اشاره به پروژه های سرمایه گذاری بخش بن روزد در سال 1400 نیز تصریح کرد: در این راستا احداث اعیان مسکونی برروی موقوفه احمد و حسین ولدان عبدالله در روستای فارفان به متراژ سه هزار و 500 متر مربع را در دستور کار داریم.
وی افزود: در این موقوفات بهره‌برداری از هفت رقبه عرصه مسکونی برنامه ریزی شده که با دریافت پذیره و واگذاری حق تملک اعیان به متقاضیان واگذار خواهد شد.
مسئول نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود با بیان اینکه آب انبار مسجد جامع این بخش نیز از دیگر موقوفات قابل سرمایه‌گذاری است، افزود: این موقوفه برای تعمیر،مرمت و بازسازی و تبدیل به رستوران سنتی نیاز به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دارد.
وی موقوفه آسیاب حاج میرزا برای تبدیل به پروژه گردشگری و موقوفه حمام دولت شهر حسن آباد برای تبدیل شدن به موز را از دیگر ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در این منطقه اعلام کرد و ابراز داشت: موقوفه گلشن ورزنه به مساحت تقریبی یک هزار و 500 مترمربع برای احداث اعیان مجموعه فرهنگی نیز از دیگر موقوفات قابل سرمایه‌گذاری است.
اصغری با اشاره به موقوفه آقا میر به مساحت 650 متر مربع برای استفاده در سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت مسکن گفت: این موقوفه نیز با دریافت پذیره و واگذاری حق تملک اعیان به متقاضیان واگذار خواهد شد.
 
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار