• امروز جمعه بیست و ششم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

امامزادگان اصفهان تبدیل به پایگاه اجتماعی شده‌اند/ انتخاب امروز مردم می‌تواند مسیر انقلاب را پرشتاب‌تر کند

امامزادگان اصفهان تبدیل به پایگاه اجتماعی شده‌اند/ انتخاب امروز مردم می‌تواند مسیر انقلاب را پرشتاب‌تر کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان : فعالیت‌‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در امامزادگان اصفهان قابل تقدیر است/توسعه نیروگاه‌های تولید برق به عنوان مولدهای اقتصادی در امامزادگان اصفهان در دستور کار است

 جمعه 21 خرداد 1400   34  0      به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام محمد حسین بلک در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز اصفهان به مناسبت آغاز دهه کرامت و همچنین گرامیداشت مقام امامزادگان با بیان اینکه حضور در نماز جمعه به عنوان رویدادی وحدت آفرین، دشمن شکن و ثمره انقلاب اسلامی نعمت بزرگی است، اظهار داشت: در مقطع ابتلا به کرونا گاهی توفیق برکات نماز جمعه را نداشتیم اما مجدد این صف‌های وحدت آفرین تشکیل شد.
وی ضمن تبریک دهه کرامت با بیان اینکه شخصیت والای حضرت معصومه (ص) کانون توجه شیعیان و حرم اهل بیت (ع) است، ابراز داشت: از این رو حرم مطهر ایشان نیز کانون توجه شیعیان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در زیارت نامه این بانوی بزرگوار آمده است که ایشان دارای مقام شفاعت هستند، افزود: خداوند به ایشان اجازه شفاعت داده و از سوی دیگر باید توجه داشت که این بانوی بزرگوار روایات مهم و احادیث مهمی را نقل کرده‌اند که بسیاری از آنها سرنوشت ساز بوده است.
وی با بیان اینکه حدیث شریف غدیر از جمله روایات حضرت معصومه (س) است، اضافه کرد: 100 هزار نفر در صحنه غدیر بوده‌اند و این  در حالی است که تنها 100 نفر این حدیث را نقل کرده اند که یکی از آنها حضرت معصومه (س) بوده است.
حجت الاسلام بلک با بیان اینکه این بانو از پیامبر اکرم (ص) نقل کردند که کسی که بر محبت اهل بیت (ع) بر مرگ طبیعی بمیرد شهید حساب می‌شود، گفت: مطالب زیادی نیز در این زمینه وجود دارد و باید توجه داشت که مقبره حضرت معصومه (س) محل انتشار علوم اهل بیت و اشاعه مکتب نورانی تشیع است.
وی با بیان اینکه امروز در بیش از 150 کشور دنیا سفیرانی است که در قم تحصیل می‌کنند، ادامه داد: این افراد اسلام را  در کنار حرم مطهر حضرت معصومه (س) می آموزند و به همه دنیا اشاعه می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین در ادامه با اشاره به پنجم ذی القعده روز بزرگداشت امامزادگان گفت: استان اصفهان دومین استان دارای بیشترین بقاع متبرکه است، در این استان بیش از 700 بقعه و امامزاده وجود دارد که مردم اصفهان با آغوش باز این امامزادگان را تکریم می‌کنند.
وی با بیان اینکه  در راستای تکریم امامزادگان، فعالیت‌‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در بقاع متبرکه استان اصفهان به خوبی در حال انجام است، گفت: این امر برگرفته از عشق مردم اصفهان به ولایت است. ‌
حجت الاسلام محمد حسین بلک با بیان اینکه امامزادگان در استان اصفهان قطب‌های بزرگ فرهنگی هستند، گفت: اشاعه معارف دینی، رسیدگی به مسائل اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی از جمله اقداماتی است که در امامزادگان استان اصفهان انجام می‌شود، امروز در استان اصفهان بقاعی را داریم که محل اشتغال زایی، رسیدگی به نیازمندان و تولید تجهیزات بهداشتی شده‌ است.
وی گفت: تامین کپسول اکسیژن را در امامزادگان استان داشتیم که برای این امر از همراهی مردم در جوار امامزادگان استفاده شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه بخشی از امکانات بقاع متبرکه استان اصفهان در راستای تامین نیازهای مردم به سرمایه‌های مولد اقتصادی تبدیل شده است، تصریح کرد: در این زمینه می‌توان به سرمایه‌گذاری در زمینه تولید برق خورشیدی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در 25 مرکز موقوفه در استان اصفهان تولید برق با انرژی خورشیدی را داریم، گفت: در این زمینه اداره اوقاف استان اصفهان بیشترین سهم را در استان در زمینه تولید برق خورشیدی در نیروگاه‌های کوچک مقیاس دارد.
حجت الاسلام بلک ادامه داد: همچنین تا پایان سال جاری نیروگاه های خورشیدی قابل توجهی را برای مشارکت در تامین نیازهای جامعه راه اندازی خواهیم کرد.
وی در ادامه به انتخابات 28 خرداد اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید توجه داشته باشیم که این انتخابات مهم ترین وظیفه و تکلیفی است که امروز ملت ایران متوجه خود می‌داند و این تکلیف و وظیفه بزرگ مشارکت موثر و جدی، در تعیین سرنوشت آینده نظام اسلامی تاثیر بسزایی دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه کشور ایران نه تنها جای زندگی و معیشت آحاد جامعه است بلکه خون بهای بزرگی برای اعتلای این نظام داده شده است، ابراز داشت: این امر وظیفه مردم برای مشارکت جدی در انتخابات را بزرگ تر کرده است.
وی با بیان اینکه نباید از زاویه کوچک مسائل زندگی خود را به انتخابات گره بزنیم، ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که شهدا رفتند و این نظام را به مردم عزیز و با کفایت ایران سپردند و آنها این روزها نگاهشان به پشت سرشان است تا ببینند جوانان چگونه ادای حق و مسئولیت می‌کنند.
حجت الاسلام بلک با بیان اینکه امروز خوش رقصی‌های زیادی را در بیرون از کشور و از سوی افراد وا داده در داخل کشور در برای عدم مشارکت مردم در انتخابات 1400 را شاهد هستیم، ادامه داد: دشنه تیز دشمنان کاهش اراده مردم برای حضور در انتخابات را نشانه رفته و این در حالی است که با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب  این انتخابات برای چندمین بار ثابت خواهد کرد که ملت عزیزمان وظیفه خود را می‌دانند و پاسخ خوبی به خون شهدا خواهند داد.
وی با بیان اینکه باید در انتخابات پیش رو به فرمایشات رهبر معظم انقلاب توجه داشته باشیم، گفت: یکی از فرمایشات ایشان مشارکت و حضور در انتخابات است و از سوی دیگر ایشان فرمودند در گذشته تاکید افراد نافذ برای حضور در انتخابات را داشتم اما در این انتخابات از همه مردم انتظار می‌رود دیگران را برای مشارکت در انتخابات تشویق کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مردم باید به کیفیت انتخاب خود نیز توجه داشته باشند، گفت: دیگر نباید شاهد اینگونه مناظره‌ها، گفتارها و تبعیض‌ها نباشیم.
وی با بیان اینکه انتخاب امروز مردم می‌تواند مسیر انقلاب را پرشتاب‌تر کند، اضافه کرد: مردم نباید فکر کنند که عدم حضورشان مشکلی را برطرف می‌کند و امیدواریم هفته آینده در چنین روزی انگشتان سرنوشت ساز مردم سرنوشت خوبی را برای کشور رقم زند و امید دشمنان را یاس تبدیل کند و امید در کشور را صد چندان کند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار