• امروز پنج شنبه هفنم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

52 پروژه عمرانی در امامزادگان شهرستان اصفهان اجرا شد

52 پروژه عمرانی در امامزادگان شهرستان اصفهان اجرا شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان گفت: در سال گذشته 52 پروژه با اعتبار 13 میلیاردتومان در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان اجرایی شده است.

 شنبه 29 خرداد 1400   23  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان،‌حجت الاسلام روح الله بیدرام در آئین روز ملی تکریم امامزادگان و افتتاح ضریح جدید امامزاده مختار(ع) ضمن تبریک دهه کرامت و گرامی داشت روز ملی امامزادگان اظهار داشت: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و محور بودن این مراکز در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی همواره دغدغه رهبر معظم انقلاب بوده است.
وی با بیان اینکه برای اجرای برنامه فرهنگی و اجتماعی در بقاع متبرکه نیاز به ایجاد زیرساخت‌های اولیه برای رفاه و آسایش زائران داریم، اضافه کرد: از این رو در سال 99 سرفصل‌های عمرانی بقاع متبرکه شهرستان اصفهان شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی انجام شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌های عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان 13 میلیارد تومان اعتبار برای 52 پروژه هزینه شده است، افزود: از این میزان برای 20 پروژه در ناحیه یک 5.5 میلیارد تومان و برای 32 پروژه ناحیه دو 7.5 میلیارد تومان بودجه هزینه شده است.
وی اضافه کرد: هزینه پروژه‌ها از 10 میلیون تومان به بالا بوده است و با توجه به نیاز هر امامزاده پروژه‌ها اجرا شده‌اند.
حجت الاسلام بیدرام با بیان اینکه در سه ماه نخست سال 1400 نیز 7 میلیارد تومان سرفصل امور عمرانی برای 20 پروژه در بقاع متبرکه شهرستان اصفهان بوده است، افزود: امور این پروژه‌ها توسط کارکنان نواحی یک و دوشهر اصفهان در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه در برخی از بقاع متبرکه استان اصفهان مانند حرم زینبیه و امامزاده شاه کرم همه فعالیت‌های عمرانی از سوی خیران انجام می‌شود، ادامه داد: این امر قابل تقدیر است و هر روز شاهد تغییر و فعالیت در این دو بقعه هستیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان با بیان اینکه برای تکریم امامزادگان هر سال در حداقل سه امامزاده ویژه برنامه برگزار می‌شد، ادامه داد: امسال به دلیل شرایط کرونا این مراسم را محدود کرده و در امامزادگان شهرستان به صورت محلی برنامه‌ریزی داریم.
 
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار