• امروز چهارشنبه هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

تغییر کاربری آب انبارهای اصفهان برای کمک به بهداشت و درمان در دستورکار قرار گیرد

تغییر کاربری آب انبارهای اصفهان برای کمک به بهداشت و درمان در دستورکار قرار گیرد

اصفهان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ضروری است که با توجه به تعداد بالای آب انبارها در سطح استان اصفهان برنامه‌ریزی درستی برای تغییر کاربری این مراکز برای کمک به بهداشت و درمان انجام شود.

 یک شنبه 6 تیر 1400   25  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام محمد حسین بلک در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که به منظور بررسی وضعیت موقوفات استان اصفهان در زمینه بهداشت و درمان برگزار شد،اظهار داشت: در برخی از موقوفات بهداشت و درمان تبدیل به احسن مورد موافقت قرار گرفته است.
وی افزود: تبدیل به احسن موقوفه ورنامخواست به عنوان موقوفه بیمارستان عیسی بن مریم در دستور کار قرار گرفته و موافقت‌های اولیه برای این امر انجام شده ضمن اینکه باید توجه داشت که وزیر راه و شهرسازی به دنبال تحقق این امر است و پیشنهاد ما این است که هر چه زودتر این طرح اجرایی شود.
مدیرکل اوقاف  و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه موقوفه ورنامخواست دارای مساحتی حدود 54 هکتار است، ابراز داشت: برای تبدیل به احسن آن تغییر کاربری‌هایی را خواهیم داشت که سرمایه زیادی را به بخش بهداشت و درمان تزریق می‌کند.
وی در ادامه با بیان اینکه کمک دیگری که می‌توان به بخش بهداشت و درمان استان داست، ساماندهی آب انبارها است، ادامه داد: باید توجه داشت که تعداد زیادی آب انبار در استان اصفهان وجود دارد که با ساماندهی و تغییر کاربری آن می‌توان سرمایه خوبی را به دست آورد.
حجت الاسلام بلک با اشاره به اینکه تنها در شهرستان کاشان 120 اب انبار وجود دارد، ادامه داد: البته در برخی از موارد این مراکز تبدیل به ورزشگاه و یا سفره خانه شدند و باید در این زمینه برنامه‌ریزی خوبی انجام شود.
وی با اشاره به لزوم همکاری ویژه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و اداره کل اوقاف برای ثبت موقوفات جدید در حوزه بهداشت و درمان گفت: دهه وقف شرایط خوبی است تا بتوان با استفاده از ظرفیت برنامه‌های فرهنگی و پزشکان واقف این برنامه را دنبال کرد.
 
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار