• امروز پنج شنبه هفنم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پیام تسلیت اداره کل اوقاف استان اصفهان به‌ مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع)

پیام تسلیت اداره کل اوقاف استان اصفهان به‌ مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع)

روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان به مناسبت شهادت جوان‌ترین شمع هدايت و نهمين بحر کرامت امام جواد (ع) پیام تسلیتی را صادر کرد.

 شنبه 19 تیر 1400   27  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، این روابط عمومی به مناسبت شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت، امام جواد(ع) پیام تسلیتی را صادر کرد.
متن این پیام به شرح ذیل است...
« حضرت امام جواد(ع) نهمین امام از خاندان رسالت است که حضرت ختمی مرتبت، به فرمان خداوند امر امامت را به آنان سپرد تا پس از وی مسئولیت و راهبری امت و جامعه را برعهده گیرند؛ همان‌هایی که قرآن، عصمت‌شان را بیان و روایات متواتر بر امامت شان تصریح کرده است.
این امام بزرگوار آینه تمام نمای والایی‌ها و بزرگواری‌هایی بود که دارنده آن‌ها را شایسته امامت و رهبری انقلابی- الهی می‌کرد. حضرتش در7 سالگی، امامت عامه را برعهده گرفت. اگرچه در آن روزگار رهبری و امامت خردسالی امری نامأنوس بود و شاید بودند کسانی که کینه توزانه بر آن خرده می گرفتند.
تاریخ در لابه‌لای امامت زودهنگام امام جواد (ع) این باور و اعتقاد شیعه 12 امامی را تأیید کرد که «امامت منصبی الهی است و خداوند آن را به شایستگان و کمال یافتگان همه روزگاران می‌بخشد»، چرا که آن بزرگوار در عین خردسالی با عالمان بزرگ عصر خود مباحثه کرد و با دانش خدا داده و برهان رسایش بر آنان پیروز شد، آن چنان که عالمان و حاکمان عصر او در برابر آن سر تسلیم فرود آورده، بدان اعتراف کردند.
امام جواد (ع) مانند پدر ارجمندش عهده‌دار سرپرستی شیعیان شد و آنان را در زمینه دانش، معنویت و سیاست چنان پرورش داد تا بتوانند در مسیری گام نهند که امامان معصوم برای آنان ترسیم کرده بودند، زیرا این جماعت روزگاری در پیش داشتند که با دوره‌های قبلی متفاوت بود و آنان نمی‌توانستند همچون پیشینیان خود با امامی تماس و ارتباط داشته باشند. پس باید در اداره خویش از توانمندی فکری، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شایان و در حد کفایت برخوردار باشند.
این امام بزرگوار توانستند در مدت کوتاه زندگانی بابرکت و الهام بخش خود اهداف بزرگی را در عرصه‌های یاد شده، محقق کنند. شهادت آن حضرت در 25 سالگی، خود بهترین گواه بر اوج موفقیت امام (ع) در حرکت و برنامه‌ریزی الهی‌اش است، تا آن جا که حضور او در جامعه اسلامی، حاکمان سرکش را چنان دچار آشفتگی و پریشان حالی کرده بود که راه رهایی را در کشتن او و جلوگیری از تلاش و فعالیت‌های سازنده‌اش دیدند. از همین رو برگه‌ای آلوده به جنایت بر سابقه ننگین خود و تبار خود افزودند.
از این رو سالروز شهادت غمبار نهمین جانشین معصوم رسول اعظم (ص) را به همه شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت عرض کرده و از خداوند بزرگ مسئلت داریم همه ما را از شفاعت حضرت امام محمد تقی‌الجواد (ع) در روز قیامت برخوردار فرماید.»
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار